„Jest kilka nowych ognisk” – powiat ostrowski wejdzie do czerwonej strefy?

13
Sytuacja na terenie powiatu ostrowskiego jest bardzo dynamiczna, a zakażonych przybywa. Z najnowszych informacji, jakie portal wlkp24.info uzyskał z ostrowskiego sanepidu wynika, że patogen potwierdzono w kolejnych czterech szkołach, oddziałach ostrowskiego szpitala oraz w jednym z największych zakładów pracy - COM40.

Według najnowszego raportu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, na terenie powiatu ostrowskiego przybyło kolejnych 13 osób. Sanepid informuje jednak, że ich liczba gwałtownie rośnie. – W tej chwili zakażoną osobę potwierdzono w Szkole Podstawowej nr 9. To nauczyciel. Z tego tytułu w kwarantannie przebywają 53 osoby. Kolejna placówka to Zespół Szkół Usługowych i dwóch zakażonych uczniów. Dwie klasy przebywają na kwarantannie. Patogen stwierdzono także w szkole w Radłowie. Zakażony jest uczeń i nauczyciel. Zespół Szkół Sióstr Salezjanek to 5 dodatnich osób – uczeń, nauczyciel i trzech pracowników szkoły -informuje Donata Otwiaska-Rak z ostrowskiego sanepidu.

Zakażonych jest także dwóch pracowników Sądu Rejonowego. Z tego tytułu 6 osób zostało objętych kwarantanną. Kolejnym miejscem jest zakład COM40 – 5 pozytywnych wyników i 10 osób w kwarantannie. Pięć dodatnich wyników jest także w drużynie Arged BM Slam Stal.

Z koronawirusem walczą kolejne oddziały szpitalne. – SARS-CoV-2 powrócił na Oddział Neurologiczny. Tam zakażonych jest 7 osób (3 pacjentów i 4 osoby z personelu medycznego). 18 osób jest w kwarantannie, oddział jest nią objęty do 20 października. Osiem osób zostało zakażonych na odcinku B ostrowskiej interny. To trzech pacjentów i 5 osób z personelu medycznego – dodaje Otwiaska-Rak.

Według najnowszych danych, które zebrał ostrowski sanepid na terenie powiatu są 254 zakażone osoby. Trzy przebywają w izolatorium, a 34 są hospitalizowane. Od początku epidemii zmarło już 29 osób. W kwarantannie przebywa 346 mieszkańców powiatu.

Sanepid ostrzega, że jeśli sytuacja będzie utrzymywać się na takim poziomie, a powiat nie odnotuje spadku zakażeń, objęcie go czerwoną strefą jest bardzo prawdopodobne.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

  1. W com 40 to jest od dawna co najmniej od 2 tygodni i jeszcze bym dodał firmy zap z krotoszyńskiej szybkie to info myśmy o tym wiedzieli wcześniej ale widać zakład bardzo późno informują o chorych ale to nic nowego

  2. Dlaczego nie ma kontroli na ulicach w Ostrowie Wielkopolskim. Cały czas chodzi sporo ludzi bez maseczek lub z odrytym nosem. Mają wszystko gdzieś a obowiązku noszenia maseczek się nie egzekwuje.

  3. Bo ostrowiacy to debile. Wystarczyć poczytać komentarze na konkurencyjnym portalu „obiektywnego inaczej” dziennikarzyny ostrowskiego. Tam się roi od tego typu kretynów

  4. Oby zakaziło się jak najwięcej ludzi i się uodporniło na tą psychozę, bo aby tylko straszycie ludzi ,napuszczacie jeden na drugiego i rozpowszcheniacie donosicielstwo! Władza dała dupy,dlatego teraz cierpimy tymi pseudoobostrzeniami

  5. Dlaczego nie ma kontroli w autobusach? Tam mlodzi albo nosza maseczki na brodzie albo przwieszona na reku. Codziennie zakazenia w szkolach a co z ludzmi, ktorzy dojezdzaja do I z pracy? Kwestia czas you za wirus pojawi sie w firmach

  6. Te testy jak powiedział covidowy oszust są fałszywie dodatnie. Ludzie z katarem siedzą pozamykani w domach. Szkoda, że tych testów nikt naprawdę nie przetestuje.

  7. Wchodząc do sklepów niewielu mieszkańców naszego miasta pamięta o dezynfekcji rąk, przechodzą obojętnie obok buteleczek z odkażaczem lub dystrybutorów. Fakt, w wielu sklepach butelek z płynem już nie ma ( np dziś rano w sklepie B obok K). Na początku pandemii przed wejściem do pewnego ostrowskiego dużego sklepu stał miły pan rozdający foliowe rękawiczki, w innym przy automacie z płynem stała pani pilnująca rąk klientów i jednocześnie odkażająca oddawane koszyczki… Chciałoby się zaśpiewać..,,, ale to już było..,”

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick