DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Jesienny rozkład jazy Ostrzeszowskiego Centrum Kultury

Koncerty muzyki wiedeńskiej na sali widowiskowej Ostrzeszowskiego Centrum Kultury rokrocznie cieszą się dużą popularnością. Kolejny z tego cyklu jest zaplanowany na 29 października. Ale propozycji OCK na jesień jest znacznie więcej, jak chociażby ta w nurcie bardziej rozrywkowym – widowisko pod enigmatycznym tytułem „Każdemu wolno kochać”. – To muzyka z lat międzywojennych, ale i 50. i 60. w wykonaniu najwyższej próby muzyków, m.in. laureatów Fryderyków współpracujących z Teatrem Muzycznym Capitol, Teatrem Polskim czy Narodowym Forum Muzyki – mówi Michał Szmaj, dyrektor Ostrzeszowskiego Centrum Kultury. Głównym bohaterem tego koncertu, który na deskach OCK zagości 7 października, będzie ostrzeszowianin Jarosław Zawartko.

Pierwszy z koncertów, tym razem w budynku wieży ciśnień, odbył się w piątek, a był poświęcony muzyce klezmerowskiej. Drugi z koncertów w tym miejscu odbędzie się w sobotę, 1 października i to występ grupy B6.

Koncerty w wieży ciśnień są pomysłem na ożywienie starego poindustrialnego budynku. Zbudowany w 1916 roku przestał spełniać swoją pierwotną funkcję i ma szansę stać się nowym centrum twórczo-kulturalnym. – Ta przestrzeń ma znakomitą akustykę, na samym dole jest sala, która pomieści 120, może 130 osób – mówi Witold Pelka, prowadzący koncerty.

Cały jesienny rozkład jazdy Ostrzeszowskiego Centrum Kultury można znaleźć na stronie internetowej tej instytucji. Nie zabraknie propozycji nie tylko dla miłośników koncertów, ale też przedstawień teatralnych i fanów kabaretów.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz