Jesienią kolejna akcja sprzątania Ostrowa!

8
Fot. Fanpage Ostrów-Lubimy pomagać
Pierwsza akcja sprzątania Ostrowa Wielkopolskiego zakończyła się dużym sukcesem - z terenu miasta zebrano 9 ton śmieci. JUż wiemy, że jesienią odbędzie się kolejna odsłona akcji! Już dziś można za pośrednictwem mediów społecznościowych zgłaszać miejsca, które wymagają posprzątania.

Pierwsza akcja miała miejsce pod koniec kwietnia tego roku i zaangażowało się w nią około 1700 osób – od samorządowców, służby porządkowe, media, po przedszkolaków i harcerzy. Sprzątane były takie miejsca, jak Park Miejski, teren Piasków Szczygliczka lub Kozi Borek. Uzbierano 9 ton śmieci, co daje niesamowity wynik, ale odkrywa także przerażającą prawdę – w lasach można znaleźć dzikie wysypiska śmieci. Uczestnicy zebrali nie tylko butelki, puszki i niedopałki, ale także metalowe pręty, garnki, czy nawet damskie torebki.

CZYTAJ: Na terenie miasta leżało 9 ton śmieci, a to pewnie nie wszystko [PODSUMOWANIE AKCJI]

Jesienne sprzątanie Ostrowa Wielkopolskiego odbędzie się we wrześniu. Organizatorzy zapewnią wszystkim chętnym niezbędne do sprzątania rzeczy takie, jak worki i rękawiczki. – Wielka prośba także do Państwa, by poprzez fanpage „Ostrów-lubimy pomagać”, przez mój facebookowy profil lub urząd miasta zgłaszać miejsca, które należy posprzątać – mówi Szymon Matyśkiewicz, współorganizator akcji.

Pojawił się także pomysł, by zebrane śmieci posegregować. – Zebrane butelki można sprzedać, a za zebrane pieniądze kupić nowe nasadzenia – dodaje Matyśkiewicz.

Organizatorzy podkreślają, że to nie tylko akcja ekologiczna, ale także edukacyjna, która ma nauczyć młodych mieszkańców Ostrowa, jak dbać o przyrodę. – To młodzi ludzie są przyszłością naszego miasta, naszej planety i to od nich będzie zależało, jak nasza planeta będzie wyglądała.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. W ramach sprzątania śmieci, proponuję dorwać tego, kto wszystkie ścieżki na Piaskach notorycznie zaśmieca białymi plastykowymi paseczkami (prawdopodobnie paski do glukometru).

    • Drogi będą wtedy utwardzone przed wszystkimi potrzebującymi posesjami czy tylko wybranymi?

  2. niech urząd wpierw wywiązuje się ze swoich podstawowych obowiązków. Ulice, chodniki , trawniki w centrum miasta zasyfione, że hej ale sprzątać nie ma komu. Czyżby zlikwidowali zarząd dróg miejskich? A gdzie nasza chwalebna, ostrowska straż miejska? Teraz pewnie pilnują samochodów przed zalaniem opadami deszczu?

  3. Wiaty przystankowe, słupy oświetleniowe, stacje trafo itp. są oklejane reklamami pożyczkodawców i innych. Szefa straży miejskiej (lub innego właściwego) proszę o zajęcie się sprawą, przecież tam są nazwy firm i numery telefonów, łatwo więc ustalić zaśmiecających. Jest pewnie jakieś zarządzenie w sprawie czystości w mieście.

    • jak to kto? niepotrzebni urzędnicy i nasi wielce czcigodni radni. Byłaby to dla nich uczciwa robota za godne wynagrodzenie.
      Pierwsza do miotły winna pójść nasza droga prezydent i schudła by troszkę, i pierdół nie opowiadała.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick