Jesień poezji, muzyki i artystycznej refleksji

1
Koncert Natalii Przybysz, recital Doroty Ficoń, występ Grupy MoCarta – to tylko nieliczne spośród wydarzeń, które ostrowskiej publiczności proponują organizatorzy festiwalu „Wszystko jest poezją”. Już w październiku Ostrów Wielkopolski zmieni się w miasto poezji i muzyki.

3 października rozpocznie się kolejna, dwudziesta siódma już edycja organizowanego przez Ostrowskie Centrum Kultury festiwalu „Wszystko jest poezją”. Co roku wśród gości wydarzenia pojawiają się zarówno uznani twórcy literatury i muzyki, jak i próbujący przetrzeć swoje szlaki w artystycznym świecie debiutanci. Wydarzenie obfituje w koncerty, spektakle teatralne oraz spotkania autorskie.

Tegoroczną edycję festiwalu rozpocznie recital Doroty Ficoń, aktorki Teatru Witkacego w Zakopanem. Artystka zaprezentuje własną, muzyczną interpretację tesktów twórców takich jak Julian Tuwim, Emily Dickinson czy Stanisław Ignacy Witkiewicz. Ostrowska publiczność będzie miała także okazję uczestniczyć w koncercie zespołu Kwiat Jabłoni. Rodzeństwo Katarzyna i Jacek Sienkiewicz w swojej twórczości wykorzystuje instrumenty akustyczne, które w nowatorski sposób łączy z elektronicznym brzmieniem. Jednym z ważniejszych wydarzeń październikowej imprezy jest koncert Natalii Przybysz. Artystka jest jedną z bardziej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny muzycznej. Wielokrotnie nagradzana wokalistka i autorka tekstów wystąpi przed ostrowską publicznością po raz pierwszy i wprowadzi słuchaczy w świat swoich muzycznych poszukiwań.

Kolejną propozycją organizatorów festiwalu jest koncert zespołu U Studni. W jego repertuarze dominuje poezja śpiewana oparta m.in. na tekstach Edwarda Stachury, Adama Ziemianina i Krzysztofa Cezarego Buszmana. Teksty oscylują wokół afirmacji życia, miłości i natury. Na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury wystąpi także Grupa MoCarta. Muzycy zaprezentują swoje najnowsze utwory, ale także przypomną archiwalne nagrania sięgające początków istnienia bawiącego się muzyką klasyczną zespołu.

Bogata oferta festiwalu stawia przed jego uczestnikami szerokie możliwości obcowania z kulturą. Po raz kolejny do Ostrowa zawita wielu znakomitych twórców, z których każdy w zupełnie inny, właściwy sobie sposób, interpretuje poprzez swoją sztukę wypowiedziane przez Edwarda Stachurę słowa: „Wszystko jest poezją”.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick