Jesień pełna problemów. Ostrovia z wieloma trudnościami

0
Trwająca runda jesienna to trudny czas dla TP Ostrovia 1909. Zespół seniorów znajduje się w dolnej połowie ligowej tabeli. Klub ma wiele problemów. - No jest ciężko - podkreśla trener Marcin Kałuża, który liczy na dobre występy swoich podopiecznych w dwóch ostatnich meczach w tym roku. Później biało-czerwonych czeka ciężka praca zimą, a wszystko po to, żeby wiosna była dużo lepsza.

Po trzech kolejnych porażkach biało-czerwoni w niebezpieczny sposób zbliżyli się do strefy spadkowej. Dlatego w meczu z Olimpią Koło, ostrowianie nie mieli wyboru. Musieli wygrać. Ta sztuka im się powiodła, ale to było wymęczone zwycięstwo.

Po tym sukcesie ostrowski zespół ma teraz w dorobku 20 punktów. Podopieczni trenera Marcina Kałuży znajdują się na 15 miejscu w czwartoligowej tabeli. Ostrovia ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. W dotychczasowych 17 meczach ostrowianie zanotowali 6 wygranych, przy 2 remisach i 9 porażkach. Runda jesienna jest więc bardzo trudnym czasem dla drużyny. Do kwestii sportowych należy dodać problemy finansowe, które trapią klub.

Do zakończenia jesiennych zmagań, piłkarzom Ostrovii pozostały jeszcze dwa mecze.W najbliższą sobotę biało-czerwonych czeka trudna przeprawa w postaci wyjazdowego meczu z trzecią w tabeli Nielbą Wągrowiec, tydzień później Ostrovia zakończy rundę meczem u siebie z walczącą o utrzymanie Kotwicą Kórnik.

Jak na razie w dotychczasowych 17 ligowych meczach ostrowski zespół zdobył 24 bramki. Najskuteczniejszym zawodnikiem biało-czerwonych jest Daniel Kaczmarek, autor sześciu bramek. W IV lidze z kolei w klasyfikacji najlepszych snajperów przewodzi Jakub Michalski. Napastnik Centry zdobył dotąd 15 goli.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick