Jerzy Wojciechowski odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

4
Fot. Tomasz Wojciechowski/wlkp24.info
Jerzy Wojciechowski z Ostrowa Wielkopolskiego został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Znalazł się w gronie osób uhonorowanych w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

W uzasadnieniu odczytanym podczas uroczystości wręczenia państwowych odznaczeń w Pałacu Prezydenckim napisano, że Jerzy Wojciechowski został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi w promowaniu polskiej kultury muzycznej, za działalność na rzecz społeczności lokalnej”. Wojciechowski jest znawcą muzyki jazzowej, a także organizatorem cyklu koncertowego „Jazz w muzeum” i festiwalu „Muzeum Jazz Festiwal”.

Uroczystość, jak co roku odbyła się 11 listopada. Jerzy Wojciechowski znalazł się w gronie 30 osób uhonorowanych krzyżami, orderami i medalami. Jak podkreślił prezydent Andrzej Duda, odznaczeni tworzą panteon wielkich postaci polskiego życia w wielu różnych dziedzinach: „Poczynając od nauki poprzez sztukę aktorską, muzyczną, pisarstwo, służbę dla Ojczyzny, dla odzyskania przez nią wolności, niepodległości, rozwijanie polskiej nauki, wynalazczość, sztukę teatralną, filmową aktorską, a także służbę drugiemu człowiekowi , budowanie postaw patriotycznych, pokazywanie, jak należy służyć Rzeczypospolitej i ludziom” – czytamy na oficjalnej stronie Kancelarii Prezydenta.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

 1. Panie Jurku gratulacje.
  Do tych wszystkich pochwał, które zostały spisane pod pana nazwiskiem , bardzo trafnych zresztą.
  Dodał bym jeszcze jedną – skromność. Każdy kto Pana zna przyzna mi rację.
  Okazuje się , że można być znakomitą osobowością w świecie muzyki jazzowej i uznaną marką a przy tym być niesamowicie skromną osobą.
  Brawo !

 2. Wielkie gratulacje Panie Jurku !!!.Pana działalność w dziedzinie kultury jest wspaniała.Jest Pan też skromnym i oddanym swojej pasji człowiekiem promującym nie tylko jazz, ale również Ostrów Wielkopolski.Tak wielkie odznaczenie państwowe trafiło więc w bardzo godne ręce.Życzę Panu dalszej wytrwałej pracy i realizacji zamierzonych planów.

 3. Gratulacje Panie Jurku i wyrazy ogromnego uznania! 🙂
  Jest Pan doskonałym przykładem jak wspaniale i wytrwale przez wiele lat można pracować na rzecz lokalnej społeczności.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick