Jej syn jest policjantem. Dla niego i innych mundurowych szyje maseczki

0
Policjanci podczas codziennych kontroli także są narażeni za kontakt z ewentualnie zakażoną osobą. Im także potrzebne są środki ochrony osobistej. Do akcji szycia maseczek postanowiła włączyć się Halina Purgat, mama jednego z pleszewskich policjantów. Swój wolny czas spędza przy maszynie, szyjąc maseczki dla swojego syna oraz innych mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pleszewie.

Obecna sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że policjantom przybyło wiele nowych obowiązków. To między innymi kontrole pojazdów, osób przebywających na kwarantannie oraz patrolowanie ulic i sprawdzanie, czy nie dochodzi do łamania obowiązujących przepisów. Policjantom także potrzebne są środki ochrony osobistej: maseczki, rękawiczki.

Mama jednego z pleszewskich funkcjonariuszy postanowiła własnoręcznie szyć maseczki dla swojego syna i jego kolegów oraz koleżanek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie. – Pani Halina Purgat – mama policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego pleszewskiej komendy wykazała się ona szczególną, w tym czasie inicjatywą. Część z maseczek trafiła do policjantów ruchu drogowego. Kobieta, poświęcając swój wolny czas, zaangażowała się, m.in. w pomoc policji – informuje asp. Monika Kołaska z komendy policji w Pleszewie.

Do pleszewskich policjantów trafiły także przyłbice wykonane technologią 3D przez grupę młodych ludzi z Pleszewa oraz Gminy Ostrów Wielkopolski. Grupa „Mistrzowie dla szpitali” charytatywnie produkują ochronę dla mundurowych, którzy bardzo często są na tzw. „pierwszej linii” i istnieje duże ryzyko ich kontaktu z zakażoną osobą.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick