Jedzie liga. Ostrovia faworytem meczu z Polonią

0
Czas na kolejne ligowe emocje. W niedzielę na własnym torze zespół MDM Komputery Ostrovia podejmować będzie Polonię Bydgoszcz. Przez wiele lat bydgoski klub należał do najlepszych w kraju. Teraz to tylko wspomnienie. W niedzielę w roli zdecydowanego faworyta występować będzie zespół gospodarzy. Początek meczu o godzinie 15.00.

Od kilku lat kibice czarnego sportu oglądają upadek bydgoskiego klubu, który przecież przez wiele lat należał do najmocniejszych w naszym kraju. Klub zdobył 25 medali w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Siedmiokrotnie bydgoszczanie byli mistrzami kraju. To jednak teraz jest odległą przeszłością. Bydgoski żużel przeżywa ogromny kryzys. Potwierdzeniem mogą być tegoroczne wyniki. Do tej pory Polonia nie wygrała żadnego meczu. Wysoko przegrywała na wyjazdach w Opolu i Rawiczu. Przed tygodniem natomiast bydgoszczanie u siebie ulegli PSŻ Poznań 43:47.

W niedzielnym meczu w składzie Polonii po raz pierwszy pojawi się Matic Ivacic. To 25-letni Słowniec, który do tej pory nie startował jeszcze na polskich torach. Jak na razie najskuteczniejszym zawodnikiem bydgoszczan jest Francuz Dimitri Berga. Obok niego podstawowymi zawodnikami są: Rene Bach i jeżdżący kilka lat temu w Ostrowie Oskar AjtnerGollob.

W niedzielne popołudnie zespół MDM Komputery Ostrovia będzie zdecydowanym faworytem meczu. Nie należy się spodziewać, żeby bydgoszczanie byli w stanie napsuć sporo krwi coraz lepiej jeżdżącym podopiecznym trenera Mariusza Staszewskiego.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick