DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Jedź z głową, czyli ostrowska kampania o bezpieczeństwie

Kierowcę samochodu podczas wypadku mogą ochronić poduszki powietrzne, motocyklistę uratuje kask i odzież ochronna. Rowerzysta bez kasku jest narażony na ogromne niebezpieczeństwo, bo w momencie upadku, nie chroni go nic.

Kask częściej widziany jest u dzieci, niż u dorosłych, a to za sprawą edukacji w szkole. – Dzieci same z siebie zakładają kask na głowę i nie trzeba ich do tego namawiać – mówi pan Łukasz, ojciec dwójki dzieci i mieszkaniec Ostrowa.

W Ostrowie Wielkopolskim można już zauważyć billboardy oraz plakaty na przystankach autobusowych, które promują akcję „Jedź z głową”. – Choć kask nie jest obowiązkowy to chcemy zachęcić, by jednak go zakładać. To jest bezpieczeństwo dla rowerzysty, czy dla osoby, która korzysta z hulajnogi – informuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Komenda Główna Policji informuje, że w 2021 roku rowerzyści uczestniczyli w 3 513 wypadkach drogowych, w których zginęło 185 rowerzystów, a ranne zostały 3 192 osoby. – Od początku roku ostrowska policja odnotowała już kilka bardzo poważnych zdarzeń z udziałem rowerzystów, czy osób poruszających się na hulajnodze – mówi mł. asp. Ewa Golińska-Jurasz, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Głowa bez kasku w momencie uderzenia jest narażona na pęknięcie czaszki, wstrząs mózgu, a nawet jego uszkodzenie, co może zakończyć się śmiercią.

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • M
  myślący

  piątek, 8 lipca, 2022

  Nic bardziej nie śmieszy niż rodzice zakładający kaski dzieciom, a sami jeżdżący bez nich. Zero logiki.

  Odpowiedz
 • N
  niemyślący

  piątek, 8 lipca, 2022

  Co wolno wojewodzie to nie Tobie smrodzie

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz