DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Jedno z największych skrzyżowań przechodzi modernizację. Możesz obejrzeć to NA ŻYWO!

Prace modernizacyjne przy Alei Słowackiego oraz ulicach Raszkowskiej i Dworcowej idą pełną parą. Dotyczą modernizacji jednego z największych skrzyżowań w Ostrowie. Zmian będzie kilka, a kierowcy muszą liczyć się ze zmianami. – Całkowicie wymieniona zostanie sygnalizacja świetlna. Wykorzystywana obecnie jest w złym stanie technicznym. W poprzednich latach dochodziło do jej awarii, silny wiatr uszkodził nawet ramię sygnalizatora. Najwyższy czas na jej wymianę. Przebudowa będzie wiązać się również z przesunięciem linii zatrzymania. Pojazdy na kierunkach Krotoszyńska – Raszkowska będą zatrzymywać się na czerwonym świetle znacznie bliżej środka skrzyżowania. Skróci to czas przejazdu i zwiększy jego przepustowość – informują władze miasta.

Zniknie także przejście dla pieszych na wysokości samolotu przy ulicy Krotoszyńskiej. Stwarza ono bardzo duże zagrożenie dla pieszych i kierowców. Po modernizacji przejście będzie zbliżone do skrzyżowania i objęte sygnalizacją świetlną. „Wyprostowany” zostanie także wjazd z Alei Słowackiego w ulicę Dworcową. Po przebudowie jezdni możliwy będzie przejazd na wprost, bez konieczności korekty toru jazdy.

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i spodziewać się utrudnień w ruchu. Dyrektor Miejskiego Zarząd Dróg informuje, że są one nieuniknione przy tego typu pracach. – Szczególnie w okresie, gdy nie będzie działać sygnalizacja świetlna. Mimo, że prowadzenie prac w czasie ruchu znacząco je utrudnia, chcemy jak najdłużej uniknąć jego wyłączenia. Nastąpi to jedynie w czasie układania nowej nawierzchni jezdni. Chcemy, by kłopotliwych objazdów było jak najmniej – mówi Marcin Wieruchowski.

Prace w tym miejscu mają potrwać dwa miesiące, a ich koszt blisko 1,2 miliona złotych.

MOŻESZ OGLĄDAĆ POSTĘP PRAC NA ŻYWO!

Napisz do autora

Komentarze (8)
 • P
  podattnik

  czwartek, 8 kwietnia, 2021

  a czy tam nie miało być rondo by całkiem udrożnic ruch , swiatła to niewypal w tym miejscu tak jak na całej krotoszynskiej

  Odpowiedz
 • NN
  no name

  czwartek, 8 kwietnia, 2021

  P. dyrektorze Wieruchowski, proszę o wklejenie mapki przyszłego skrzyżowania.

  Odpowiedz
 • P
  P.P.

  czwartek, 8 kwietnia, 2021

  Duża przebudowa, nie zaprojektowano jednak dwóch lewoskrętów w stronę Al. Słowackiego a to jest jeden z największych problemów w tym miejscu.

  Odpowiedz
 • P
  Petronela

  piątek, 9 kwietnia, 2021

  WIĘCEJ ICH TAM ŁAZI NIŻ ROBI. KAMERA WIDZI WSZYSTKO.

  Odpowiedz
 • T
  Tomek

  poniedziałek, 12 kwietnia, 2021

  Nie dorobiono dodatkowego pasa do skrętu w lewo wiec korki nie znikną , mogli by chociaż zmienić organizacje ruchu i pas środkowy zrobić oprócz do jazdy na wprost z możliwością skrętu w lewo w kier. Kalisz -a.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz