Jedno kąpielisko w regionie zamknięte. Powód? Zła jakość wody

1
Nadal obowiązuje zakaz kąpieli w Pogrzybowie w popularnej "Kąpielce". To jedyny akwen w regionie, w którym - jak wynika z badań sanepidu - zażywanie kąpieli może stanowić zagrożenie ze względu na złą jakość wody.

Wielkopolski sanepid zbadał jakość wody w 96 kąpieliskach i 6 miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli na terenie województwa wielkopolskiego. W Południowej Wielkopolsce tylko dla jednego miejsca wydano zakaz kąpieli.

Mowa o zbiorniku Kąpielka w Pogrzybowie (gmina Raszków). Wyniki badań pozostałych wykazały, że woda w nich jest „przydatna do kąpieli”.

Ostatni pełny komunikat Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego opublikowano 13 sierpnia. To 12. komunikat kąpieliskowy wydany w tym roku. Od ostatniej kontroli wydano również dwa aneksy, w których opublikowano aktualizacje dotyczące zmiany jakości wody łącznie w 7 lokalizacjach. Żadna z nich nie dotyczy naszego regionu, a innych miejsc na terenie Wielkopolski.

Jak informuje wojewódzki sanepid, „nie należy korzystać z kąpieli w wodach, które są mętne i mają zmienioną barwę oraz ewentualnie zapach, co może świadczyć o silnym zakwicie glonów lub sinic w zbiornikach wodnych”.

Kąpielisko w regionie z zakazem kąpieli:

  1. Kąpielka (Pogrzybów)

Kąpieliska w regionie bez zakazu kąpieli:

  1. Piaski-Szczygliczka (powiat ostrowski)
  2. Lido (powiat ostrowski)
  3. Kąpielisko OSiR (powiat ostrzeszowski)
  4. Kąpielisko na sztucznym zbiorniku rzeki Ciemnej w Gołuchowie (powiat pleszewski)
  5. Kąpielisko GOSiR (powiat kaliski)
  6. Mikorzyn (powiat kępiński)
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick