DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Jedna z ostatnich, ale pierwsza pod względem jakości. Sala wiejska w Rokutowie wyremontowana

Sala wiejska w Rokutowie przeszła gruntowną modernizację. – Przede wszystkim docieplenie ścian, wymiana dachu i oczywiście prace w środku budynku: nowe ścianki działowe, sufit, nowe posadzki, malowanie ścian i remont toalet. Zagospodarowany został również teren dookoła sali. Zrobiliśmy nowy parking i wyremontowaliśmy schody – powiedziała Anna Bogacz z Urzędu Miasta i Gminy Pleszew.

Pleszew od wielu lat prowadzi działania, które mają pomóc wypięknieć salom wiejskim w sołectwach. To był także jeden z postulatów sołtysów i Kół Gospodyń Wiejskich. Chcieli oni mieć miejsce do integracji. – Teraz na wsi coraz więcej się dzieje, wieś odżyła. Organizowane są zabawy, konkursy. W miejscowościach gdzie nie ma sal wiejskich, budujemy wigwamy – dodaje Anna Bogacz.

Sala wiejska w Rokutowie pachnie jeszcze świeżą farbą i brakuje w niej dodatków. Tym jednak zajmie się tamtejsze KGW, która ma już ambitne plany co do tego miejsca. – Na pewno chcemy zorganizować tu wigilię, a w przyszłości na pewno też Dzień Kobiet. Najbardziej cieszymy się z remontu kuchni, która jest teraz duża i pozwoli nam swobodnie gotować – opowiedziała Gabriela Szwedek, szefowa KGW w Rokutowie.

Sala wyróżnia się też spośród innych sposobem ogrzewania. Ma ona pompę ciepła, która pozwoliła zrezygnować z opalania sali piecem lub kominkiem. Koszt modernizacji całej sali to ponad 700 tysięcy złotych z czego 60% kwoty to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz