DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Jedna z nastolatek ma poważny uraz kręgosłupa. Sprawą wypadku zajęła się prokuratura

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem na terenie Parku Przyjaźni w Kaliszu. Na przebywające tam nastolatki spadł konar drzewa. Jak poinformował Adam Stangret, zastępca kierownika SOR w Ostrowie Wielkopolskim, cała trójka trafiła do ostrowskiego szpitala. – Dwie pacjentki po opatrzeniu zostały wypisane do domu. Nie wymagały hospitalizacji. Trzecia z nich ze względu na uraz kręgosłupa i konieczność leczenia neurochirurgicznego została przetransportowana do szpitala w Kaliszu – powiedział Stangret w rozmowie z redakcją portalu wlkp24.info.

Kaliska policja poinformowała, że pod nadzorem prokuratora prowadzone są czynności wyjaśniające przyczyny i okoliczności zdarzenia. – Mowa o artykule 160, § 1 i 3 Kodeksu Karnego – poinformował kom. Witold Woźniak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Według Kodeksu Karnego § 1 brzmi: Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Z kolei § 3 brzmi: Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • Z
    ZK

    środa, 3 sierpnia, 2022

    „Według Kodeksu Karnego § 1 brzmi: Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. Jakże pasuje ten paragraf do decydentów, którzy zlikwidowali opiekę zdrowotną w Polsce.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz