Jedna szkoła rozbudowana, kolejna ma nowy dach [ZDJĘCIA]

0
Fot. UG Ostrów Wielkopolski
Szkoły w Wysocku Wielkim i Franklinowie doczekały się kolejnych remontów. Gmina zainwestowała w obie placówki ponad 1 mln zł, co pozwoliło na powiększenie bazy dydaktycznej, stworzenie nowych pomieszczeń, wymianę kotła grzewczego czy remont dachu.

Zakończyły się remonty dwóch szkół na terenie gminy Ostrów Wielkopolski. Inwestycje dobiegły końca w Wysocku Wielkim i we Franklinowie. Obie inwestycje pochłonęły ponad 1 mln zł.

Nowy kawałek szkoły

W Wysocku Wielkim przeprowadzono rozbudowę liczącą 300 m2. Teraz budynek ma ponad 1300 m2 włączając w to dobudowaną część od południowej strony. W rozbudowanej części znalazło się miejsce m.in. dla sali przedszkolnej z szatnią i łazienką, archiwum, magazynu, gabinetu logopedycznego oraz pielęgniarskiego. Na piętrze zlokalizowano pomieszczenia należące do szkoły podstawowej: dwie sale lekcyjne, gabinet dyrektora, sekretariat oraz pokój nauczycielski.

Budowa nowej części szkoły została pomyślana w taki sposób, aby współgrała z dotychczasowym kształtem budynku. Dodatkowo na dotychczasowym budynku placówki wymieniono dach oraz zastąpiono dotychczasowy piec kotłowy bardziej ekologicznym, ogrzewającym szkołę gazem ziemnym. Wszystkie prace były zakrojone na szeroką skalę i zajęły rok. Rozbudowa ruszyła w listopadzie 2019 roku.

– Do szkoły w Wysocku Wielkim uczęszcza 78 uczniów. Dla porównania w momencie jej likwidacji uczyło się ponad 40 dzieci. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się tamtejsze przedszkole. Każdego roku chętnych jest tak dużo, że placówka tworzy listę rezerwową. Od nowego roku szkolnego do przedszkola uczęszcza 100 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Dzięki rozbudowie zdecydowanie poprawią się warunki nauki i zabawy – wylicza zastępca wójta gminy Ostrów Wielkopolski Antoni Hadryś.

Koszt tej inwestycji pochłonął 1,761 mln zł. Rozbudowa była w całości finansowana z budżetu gminy

We Franklinowie też pachnie nowością

W ostatnim czasie zakończono także remont innej placówki – Szkoły Podstawowej we Franklinowie. Tutaj również wyremontowano dach na starej części placówki. To dalszy etap rozpoczętych latem prac związanych z gruntownym remontem korytarza i parteru szkoły. Teraz wymieniono podwójną warstwę dachówki na blachodachówkę i zamontowano trzy okna dachowe.

Odnowiono też kominy i skontrolowano przewody kominowe. Wymieniono także zgniłe elementy dachowe, impregnując przy okazji pozostałą część dachu. Zainwestowano także w nowe rynny i rury spustowe, które kolorystycznie pasują do nowego dachu. Na dachówkach zainstalowano instalację odgromową.

Remont kosztował 75 tys. zł, a pieniądze w całości pochodziły z budżetu gminy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick