Jeden podawał się za brata, drugi posługiwał się skradzioną kartą płatniczą

0
Fot. KPP Ostrów Wlkp.
Złodziej recydywista, który posługiwał się cudzą kartą płatniczą i pieszy przechodzący przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, który podczas kontroli posługiwał się danymi brata, trafili w ręce policji.

Pełne ręce roboty mają w ostatnim czasie policjanci z Południowej Wielkopolski. Ci z Ostrowa właśnie złapali 51-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Mieszkaniec Kalisza kilka razy miał się posługiwać skradzioną kartą płatniczą. – Zatrzymany ma też na swoim koncie kradzież laptopa i telefonu komórkowego – mówi sierż. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. – 7 września policjanci zostali powiadomieni o kradzieży portfela. Nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego z terenu jednej z posesji ukradł portfel z pieniędzmi, dokumenty i kartę bankomatową. Złodziej tego samego dnia zapłacił nią kilka razy w sklepach spożywczych. Głównym zakupem były papierosy – dodaje rzeczniczka.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Po kilku dniach udało się znaleźć trop i zatrzymać 51-latka. Miał tłumaczyć, że skradzione przedmioty sprzedał przypadkowo spotkanym osobom, a dokumenty i kartę bankomatową wyrzucił. Odpowie na warunkach recydywy.

Podobnym zatrzymaniem mogą się pochwalić policjanci z Kalisza. W ich ręce wpadł pieszy, który przekroczył ulicę w niedozwolonym miejscu. Ale to był dopiero początek. Okazało się, że 41-latek był poszukiwany. – W trakcie legitymowania, mieszkaniec powiatu kaliskiego próbował wprowadzić policjantów w błąd, podając im dane brata. Pieszy przyznał, że posłużył się danymi brata, ponieważ wiedział, że jest poszukiwany. Trafił do aresztu – wyjaśnia mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick