DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Jechał na podwójnym gazie i spytał o drogę… policjanta

Ogień trawił kamienicę przy na rogu Pl. Kościuszki i ul. Wiosny Ludów w Odolanowie w czwartek, 9 lutego. Na miejscu pracowali funkcjonariusze Komisariatu Policji w Odolanowie. Policjanci zabezpieczali miejsce objęte pożarem, ustalali świadków zdarzenia, organizowali objazdy. W pewnym momencie do jednego z nich podjechał samochód osobowy. Kierowca wyszedł z auta i zapytał policjanta czy może wjechać w jedną z ulic.

– Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia funkcjonariusza, że może być on nietrzeźwy. Policjant zbadał stan trzeźwości 69-latka. Badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyźnie minął termin ważności uprawnień do kierowania pojazdami. Kierowca tłumaczył, że wynik badania na zawartość alkoholu może być spowodowany tym, iż zażywa leki na przeziębienie – informuje st. sierż. Małgorzata Łusiak, rzecznik prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Policjant jednak nie dał się przekoncać, uniemożliwił dalszą jazdę, jednocześnie zatrzymując należące do 69-lataka prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz