Jechał na podwójnym gazie i spytał o drogę… policjanta

0

O pożarze kamienicy w centrum Odolanowa i jego następstwach informowaliśmy przed weekendem. Okazuje się, że z tą nieszczęśliwą historią wiąże się pewna anegdota. W związku z zabezpieczeniem terenu powstały utrudnienia w ruchu. Do jednego z policjantów podjechał starszy mężczyzna i zapytał możliwość dojazdu do jednej z ulic. Z tym, że jego zachowanie wzbudziło podejrzenia…

Ogień trawił kamienicę przy na rogu Pl. Kościuszki i ul. Wiosny Ludów w Odolanowie w czwartek, 9 lutego. Na miejscu pracowali funkcjonariusze Komisariatu Policji w Odolanowie. Policjanci zabezpieczali miejsce objęte pożarem, ustalali świadków zdarzenia, organizowali objazdy. W pewnym momencie do jednego z nich podjechał samochód osobowy. Kierowca wyszedł z auta i zapytał policjanta czy może wjechać w jedną z ulic.

– Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia funkcjonariusza, że może być on nietrzeźwy. Policjant zbadał stan trzeźwości 69-latka. Badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyźnie minął termin ważności uprawnień do kierowania pojazdami. Kierowca tłumaczył, że wynik badania na zawartość alkoholu może być spowodowany tym, iż zażywa leki na przeziębienie – informuje st. sierż. Małgorzata Łusiak, rzecznik prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Policjant jednak nie dał się przekoncać, uniemożliwił dalszą jazdę, jednocześnie zatrzymując należące do 69-lataka prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick