DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Jazz Band Młynarski-Masecki zagra na 90-lecie Kina "Echo"

Władze Jarocina i przedstawiciele Kina „Echo” 90 lat tej instytucji chcą świętował już 90 dni wcześniej. Obchody rozpoczną się 27 września od wideomapingu przenoszącego w czasie i przestrzeni. Wizualizacja planu budowy pierwszego kina „Tu będzie/było/jest kino” ma być pierwszym elementem obchodów przy ul. Gołębiej. To w tym miejscu znajduje się obecnie kino i znajdowało się już 90 lat temu kiedy Euzebiusz Basiński wpadł na pomysł, aby je wybudować.

Niemal wiek później 27 września o 19.30 następne pokolenia mieszkańców Jarocina będą mogły zobaczyć, jak wyglądał kinowy plac budowy. Wstęp wolny. – Atrakcje dla widzów kina zaplanowaliśmy na kolejne 90 dni, ale urodzinowy koncert wyprawiać będziemy nie na budowie, ale w zaprzyjaźnionej sali JOK Jarocin. Na urodzinowej gali zagra zespół wprost z przełomu lat 20 i 30 – Jazz Band Młynarski-Masecki. Data też nie jest przypadkowa: 60 dni przed urodzinami 26 października na godzinę 19:00. Dlatego pula pierwszych 90 biletów sprzedawana będzie w cenie 60 zł – mówi Małgorzata Niestrawska-Kaźmierczak z Kina „Echo”.

Bilety są dostępne w kasie Kina „Echo”, JOK-u Jarocin i na bilety24.pl. „Wypatrujcie kolejnych atrakcji bo będzie nie mniej niż 90!” – zapowiadają organizatorzy obchodów.

Urodziny Kina „Echo” to element projektu Wielki Teatr w Małym Mieście dofinansowany z budżetu gminy Jarocin i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • Q
    Qwer

    sobota, 14 września, 2019

    W okolicznym mieście grali za darmo lub 10 zł.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz