Jarota gromi nad morzem, a KKS u siebie. W czwartek derby!

Nowy sezon III ligi powoli nabiera tempa i od początku robi się niezwykle ciekawie. Jarota Jarocin po porażce z Kotwica Kołobrzeg 2:4, ponownie pojechał nad morze, aby zmierzyć się z Bałtykiem Gdynia. Kolejne trudne spotkanie okazało się szczęśliwe dla podopiecznych Piotra Garbarka, którzy wygrali aż 4:0. Wszystko rozstrzygnęło się w dwóch kwadransach kończących zarówno pierwszą, jak i drugą połowę.

Strzelanie rozpoczął Mikołaj Łopatka w 33. minucie, a chwilę później rzut karny po faulu na Szymonie Gałczyńskim wykorzystał Jędrzej Ludwiczak. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Kolejne gole ponownie przyszły kwadrans przed końcem. Najpierw na 3:0 podwyższył Piotr Skokowski, kapitan Jaroty, a wynik spotkanie trzy minuty później ustali Mateusz Dunaj, strzelając na 4:0. Kibice na trybunach w Gdyni domagali się gola honorowego, ale gospodarzom zabrakło skuteczności.

Bałtyk Gdynia – Jarota Jarocin 0:4 (0:2)
0:1 – Mikołaj Łopatka (33.)
0:2 – Jędrzej Ludwiczak (35.)
0:3 – Piotr Skokowski (73.)
0:4 – Mateusz Dunaj (76.)

Z tą samą Kotwicą Kołobrzeg, z którą tydzień temu przegrał Jarota, zmierzył się w ramach 2. kolejki KKS Kalisz. Pretendenci do awansu do II ligi bez większych problemów poradzili sobie z rywalem, wygrywając 3:1. Decydujące były ostatnie minuty pierwszej połowy i początek drugiej odsłony gry. Bramka do szatni w wykonaniu Mateusza Żebrowskiego na pewno podbudowała gospodarzy i dodała skrzydeł. Po zmianie stron szybko zrobiło się 2:0 ponownie za sprawą Żebrowskiego, który podwyższył prowadzenie w 47. minucie.

Kolejne gole padły tuż przed zakończeniem meczu. Najpierw na 3:0 strzelił Sebastian Kaczyński i kiedy wydawało się, że nic w tym meczu już się nie wydarzy, chwila dekoncentracji w zespole KKS-u doprowadziła, że goście zdobyli honorowego gola w doliczonym czasie gry.

KKS Kalisz – Kotwica Kołobrzeg 3:1 (1:0)
1:0 – Mateusz Żebrowski (43.)
2:0 – Mateusz Żebrowski (47.)
3:0 – Sebastian Kaczyński (87.)
3:1 – Maciej Wichtowski (90+2.)

Teraz czas na derby. W czwartek 15 sierpnia Jarota Jarocin podejmie KKS Kalisz. Zespół z Kalisza jest liderem tabeli III ligi, grupy II z kompletem punktów po dwóch kolejkach, a JKS zajmuje 11. miejsce z dorobkiem trzech oczek. Derby będą ozdobą 3. kolejki. Początek o godz. 18.00 na Stadionie Miejskim w Jarocinie.