Jarocińskie kino „Echo” z nową salą

0
Iluzjon w Jarocinie właśnie doczekał się nowej Sali. Wprawdzie niewielkiej, bo na raptem 30 osób, jednak jakość wyświetlanego obrazu będzie praktycznie przewyższać ten w dotychczasowym starym kinie. Atrakcją dla kinomanów będzie także jej aranżacja, nawiązująca do nazwy ulicy przy której znajduje się jarociński iluzjon.

Na napisie „Kino Echo”, który pojawił się na suficie nowej sali, rozsiadły się gołębie. Nieprzypadkowo. Kino w Jarocinie znajduje się bowiem przy ulicy Gołębiej. Teraz ten jedyny w Jarocinie iluzjon powiększył się o dodatkową salę. – W końcu spełniamy swoje marzenie o drugiej sali zaopatrzonej w prawdziwy sprzęt kinowy. W zeszłym roku rozpoczęliśmy inwestycję, dostaliśmy dotację z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej, Ministerstwa Kultury i stwierdziliśmy, że działamy – mówi Małgorzata Niestrawska-Kaźmierczak z kina „Echo” w Jarocinie.

Obiekt, który znajduje się na parterze pobliskiej kamienicy, był właścicielom kina potrzebny. W budynku jest sala kinowa na blisko 200 osób, ale gdy było potrzeba dodatkowe seanse wyświetlano w sali kameralnej na piętrze, gdzie znajduje się kawiarnia filmowa. Na razie, mimo że pojawiła się nowa sala, „Echo” nie chce z niej zrezygnować.

A nowy obiekt, choć na raptem niespełna 30 osób, będzie się mógł pochwalić profesjonalnym wyposażeniem.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick