Jarociński szpital potrzebuje sprzętu. Prezes placówki apeluje o pomoc

4
Szpitale w całej Polsce zmagają się nie tylko z brakami kadrowymi, ale też z brakiem sprzętu, który jest potrzebny do walki z koronawirusem. Apel o pomoc wystosował prezes Szpitala Powiatowego w Jarocinie. Potrzebne są pieniądze na zakup m.in. aparatu rtg przyłóżkowy, urządzenia do terapii wysokoprzepływowej tlenowej, czy lamp bakteriobójczych.

CZYTAJ TAKŻE: Wiosną szpital potrzebował pomocy. Co kupiono za zebrane pieniądze?

Szpital Powiatowy w Jarocinie, jako jeden z ostatnich w południowej Wielkopolsce utworzył na polecenie wojewody oddział covidowy. Już od pierwszego dnia działa na zwiększonych obrotach. Obecnie na terenie powiatu jarocińskiego mamy do czynienia z przyrostem zakażeń. Według piątkowego raportu w ciągu doby zmarło aż 6 mieszkańców. To najgorszy wynik w tym powiecie od początku epidemii.

Mimo, że lekarze pracują w pocie czoła, by ratować życie zakażonych koronawirusem, placówka boryka się z brakami sprzętowymi. Potrzebne są pieniądze, których nie ma. Dlatego prezes szpitala zaapelował o pomoc:

Szanowni Państwo!

W związku z dramatyczną sytuacją epidemiologiczną wywołaną koronawirusem, ponownie zwracamy się do Państwa o wsparcie finansowe dla jarocińskiego Szpitala.
Państwa pomoc jest nieoceniona w walce z pandemią koronawirusa i mamy nadzieję, że ostatecznie wygramy z tym niezwykle trudnym przeciwnikiem.

Na chwilę obecną w jarocińskim Szpitalu utworzonych zostało 26 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 6 łóżka intensywnej terapii. Jednakże liczba pacjentów wymagających hospitalizacji rośnie z dnia na dzień w zatrważającym tempie. Większość utworzonych łóżek dla pacjentów jest zajęta, a chorych przybywa. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu i aparatury medycznej, w tym przede wszystkim na : aparat rtg przyłóżkowy, urządzenia do terapii wysokoprzepływowej tlenowej, dezynfektory parowe, dozowniki rotametryczne do tlenu, lampy bakteriobójcze, pompy infuzyjne.

Wpłat można dokonywać na specjalne konto utworzone w jarocińskim szpitalu:
PKO BP SA 88 1020 2212 00000 5902 0422 6916

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick