Jarociński budżet na 2020 rok w fazie planowania. Co z przyszłorocznym Jarocin Festiwalem?

0
Włodarze Jarocina kończą projektowanie planu budżetowego na 2020 rok. O samym budżecie mówią, że nie jest taki, jakby tego chcieli i nie spełnia on ich oczekiwań oraz ambicji. W wydatkach na przyszły rok znalazł się też kultowy Jarocin Festiwal, który w poprzedniej odsłonie długo był niewiadomą, a ostatecznie nie otrzymał wysokiej oceny od mieszkańców i przyjezdnych.

Bartosz Walczak, zastępca burmistrza Jarocina zapewnia, że festiwal się odbędzie. – Trwają prace nad ogłoszeniem konkursu, przetargu, zamówienia na wyłonienie producenta. Organizatorem przyszłorocznej edycji jest gmina Jarocin wraz z Jarocińską Agencją Rozwoju, więc to się nie zmienia. Festiwal pozostaje w rękach miasta – informuje.

Tegoroczny festiwal zaskoczył zmienioną formułą. Czas jego trwania skrócono do dwóch dni. Swoje miejsce na scenie znaleźli także laureaci Jarocińskich Rytmów Młodych, w niedzielę odbył się koncert telewizyjny, wyemitowany później na antenie TVP Kultura. Ci, którzy do Jarocina przyjeżdżają od wielu lat, zauważyli, że klimat tego miejsca zmienił się bezpowrotnie. Brakowało charakterystycznych punków i zapalonych rockandrollowców, a samo wydarzenie nie cieszyło się dobrą opinią.

ZOBACZ: Jarocin Festiwal 2019 pełen zmian. Jak oceniają je festiwalowicze? [SONDA]

Władze zapewniają, że festiwal wciąż będzie ewoluował. – Są pewne przemyślenia, pomysły. Nie chcemy o nich mówić do momentu, dopóki nie pojawiają się konkretne odzwierciedlenia naszych oczekiwań w ofertach. Chcemy przedstawiać konkrety, a nie posługiwać się spekulacjami – mówi Bartosz Walczak.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick