Jarocińska straż ma nowego komendanta. Są powołania także w innych jednostkach

0
Dotychczasowy zastępca Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie - mł. bryg. Tomasz Krawczyk będzie od teraz pełnił obowiązki komendanta powiatowego straży. Taką decyzję podjął komendant wojewódzki PSP w związku z przejściem na emeryturę st. bryg. Kazimierza Cieślaka.

Stanowiska komendantów powiatowych obejmują strażacy drogą mianowania przez komendanta wojewódzkiego. Bardzo często zdarza się, że komendanci są po prostu awansowani po latach pracy dla danej jednostki. Tak też było w przypadku mianowania mł. bryg. Tomasza Krawczyka na komendanta jarocińskiej straży.  – Mł. bryg. Tomasz Krawczyk jest związany z naszą jednostką od wielu lat. Dotychczas pełnił funkcję komendanta, wcześniej był dowódcą jednostki gaśniczo – ratowniczej. W 1996 roku rozpoczął Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu – powiedział w rozmowie z portalem wlkp24, st. asp. Mariusz Banaszak z zespołu prasowego PSP w Jarocinie.

To nie jedyne powołania na wyższe szczeble, jakich we wtorek dokonał komendant wojewódzki. Teraz już oficjalnie zastępcą komendanta powiatowego PSP w Ostrzeszowie został mł. bryg. Piotr Mazurkiewicz. Ma on już doświadczenie w pracy w ostrzeszowskiej komendzie, jest to dla jednostki „zaufany człowiek”. – Przez ostatnie trzy miesiące mł. bryg. Piotr Mazurkiewicz pełnił obowiązki zastępcy, a wczoraj został oficjalnie powołany na to stanowisko – poinformował asp. Patryk Moś, rzecznik prasowy PSP w Ostrzeszowie. – Piotr Mazurkiewicz od 1995 roku był związany z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie. 1 kwietnia 2017 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kępnie i pełnił tę funkcję do 26 września 2018 roku – dodał Moś. Mazurkiewicz oficjalnie objął stanowisko po bryg. Januszu Guzendzie, który pod koniec maja ubiegłego roku przeszedł na emeryturę. W Kępnie stanowisko zastępcy komendanta objął z kolei st. kpt. Jarosław Kucharzak.

Foto: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick