Jarocińska biblioteka jedną z najlepszych w kraju!

0
Fot. facebook.com/Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin uplasowała się na 7 miejscu w kraju oraz na 2 w Wielkopolsce w rankingu "Rzeczpospolitej" i Instytutu Książki. Wyniki ogłoszono podczas gali, która ze względu na obostrzenia miała charakter wirtualny. To kolejne już wyróżnienie dla jarocińskiej placówki.

Gala Instytutu Książki i dziennika „Rzeczpospolita” odbyła się już po raz 10. Wyłoniono na niej dziesięciu laureatów wśród bibliotek w całym kraju. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne miała ona charakter wirtualny bez udziału laureatów i publiczności. Ranking ma na celu nagradzanie bibliotek i ułatwienie do nich dostępu dla mieszkańców, a więc „dostępu do wiedzy, nowych mediów i szeroko rozumianej kultury”.

Ranking powstaje na podstawie szczegółowych ankiet obejmujących precyzyjne kryteria, od liczby czytelników biblioteki przypadających na 1000 mieszkańców, przez ilość wypożyczeń, po wielkość księgozbioru i ilość nabywanych książek. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin uplasowała się na 7. miejscu w kraju oraz na 2. w województwie wielkopolskim. To dla placówki bardzo ważne wyróżnienie! Żadna inna biblioteka w regionie nie znalazła się w tym rankingu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick