Jarocin z mobilną aplikacją

0
Fot. Gmina Jarocin
Jeśli korzystasz ze smartfona i mieszkasz na terenie gminy Jarocin, możesz zainstalować aplikację, która na bieżąco będzie informować o nadchodzących wydarzeniach i najważniejszych sprawach z życia gminy.

Aplikacja „Blisko” ma zbliżyć mieszkańców do tego, co dzieje się w ich otoczeniu i sprawić, że będą na bieżąco. To jeden z elementów systemu wczesnego ostrzegania SISMS. Dzięki niemu można odczytywać m.in. lokalne ostrzeżenia pogodowe, ważne komunikaty, a także dowiedzieć się więcej o planowanych w gminie imprezach czy postępie prac przy realizacji inwestycji. – System SISMS to narzędzie, dzięki któremu można błyskawicznie dotrzeć do mieszkańców. Oprócz ostrzeżeń użytkownik aplikacji „Blisko” może zdecydować, czy chce otrzymywać informacje o ważnych wydarzeniach w mieście, związanych z kulturą, sportem, utrudnieniami komunikacyjnymi bądź realizowanymi inwestycjami – mówią przedstawiciele gminy.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Dodatkowym udogodnieniem dla mieszkańców ma być zakładka PWiK (Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji – przyp. red.), w której będą się pojawiały m.in. informacje o awariach i wymianie wodomierzy.

Aplikacja „Blisko” jest darmowa. Jak zapewniają jej twórcy, można ją pobrać ze sklepów Google Play, App Store oraz Windows Store.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick