Jarocin. Wolniej, ale za to bezpieczniej na Kościuszki

0
Fot. jarocin.pl
Trwają remonty na ulicach w Jarocinie. Do sierpnia mają zostać naprawione nawierzchnie dróg na kilku osiedlach w mieście. Niedawno natomiast na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Libercourt został postawiony próg zwalniający. Teraz przejście w tym miejscu jest bardziej bezpieczne.

Próg zwalniający przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Libercourt został postawiony na wniosek mieszkańców. Władze gminy Jarocin zleciły wykonanie poprzecznego wyniesienia przejścia dla pieszych. Ma ono na celu wymuszenie ograniczenia prędkości w pobliżu pasów dla pieszych. Koszt przejścia wraz z oznakowaniem pionowym i poziomym oraz wykonaniem kratki ściekowej wyniósł 20 tys. zł.

To nie jedyna inwestycja drogowa, która w ostatnim czasie jest realizowana w Jarocinie. Trwa remont nawierzchni asfaltowej na ulicy Moniuszki. Niedługo roboty przeniosą się na kolejne ulice w mieście. Do 22 maja przeprowadzone zostaną remonty na ulicach: Moniuszki, Kościuszki, Dąbrowskiego i Paderewskiego w Jarocinie. Następnie zostaną naprawione nawierzchnie na osiedlach: Tumidaj, Ługi, Bogusław, 700-lecia, Glinki oraz Polnym. Przewidywany termin prowadzenia tych remontów to czerwiec – sierpień 2020 roku. W sumie na remonty dróg o nawierzchni asfaltowej przeznaczono 154 tys. zł.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick