Jarocin – Wilkowyja – Żerków. 10 kilometrów dla rowerzystów

0
Najdłuższa droga dla rowerów w powiecie jarocińskim właśnie została oddana do użytku. 10-kilometrowa trasa łączy dwie gminy: Żerków i Jarocin. Korzystać z niej będą i dojeżdżający do szkół czy do pracy, i osoby spragnione wypoczynku nad wodą, czyli na basenie w Żerkowie. Budowa drogi dla rowerów w tym miejscu była ważna, gdyż znacznie wpłynie na bezpieczeństwo cyklistów.

Budowa oczekiwanej przez rowerzystów trasy zaczęła się w 2019 roku. Inwestycja została podzielona na trzy etapy. W tym roku zrealizowano jej trzeci odcinek. – W sumie przebudowaliśmy ponad 10 kilometrów ścieżki. W zasadzie wszędzie jest nawierzchnia nowa, asfaltowa, o szerokości 2 metrów. Część ścieżki, od miejscowości Jarocin, przy ulicy Żerkowskiej, to była przebudowa istniejącego chodnika, którego parametry musieliśmy dostosować do wymogów ścieżki – mówi Wiesław Ratajczak, główny specjalista ds. drogownictwa w Starostwie Powiatowym w Jarocinie.

Na całej drodze dla rowerów znajdują się także dwa punkty odpoczynku z ławkami. Ponadto są tam także narzędzia, przy pomocy których można naprawić rower.

W ramach prac powstała droga dla rowerów, łącząca dwie gminy. Na jej trasie są miejscowości: Jarocin, Wilkowyja i Żerków.

Budowa tej ścieżki była ważna jeśli chodzi o bezpieczeństwo użytkowników, bo na tej drodze powiatowej jest duży ruch – mówi Lidia Czechak, starosta powiatu jarocińskiego.

Całość inwestycji pochłonęła blisko 10 milionów złotych, a złożyły się na nią cztery samorządy.

.

 

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick