Jarocin. Rozbudowa kolumbarium

1
Planowana jest rozbudowa kolumbarium na jarocińskim cmentarzu komunalnym. Trwa opracowywanie dokumentacji projektowej zagospodarowania jarocińskiej nekropoli, w której zlokalizowane zostaną nisze urnowe. Zgodnie z planami Zakładu Usług Komunalnych w Jarocinie pierwszy etap prac ma rozpocząć się w drugiej połowie roku.

Póki co gotowa jest koncepcja realizacji zadania. Zgodnie z nią zagospodarowana zostanie kwatera z przeznaczeniem na nisze urnowe. Kwatera zabudowana zostanie jednolitymi poziomymi płytami nagrobnymi.  – Ostateczny wygląd zostanie szczegółowo przedstawiony w dokumentacji projektowej, wówczas też poznamy koszty tej inwestycji – dodaje Marcin Leśniak, prezes ZUK-u.

W chwili obecnej brak już nieufności ze strony społeczeństwa do tej formy pochówku, a co za tym idzie zainteresowanie wykupieniem nisz na urny jest spore. Miejsc w istniejącym kolumbarium już nie ma. – Wszystkie miejsca, które wybudowaliśmy w ubiegłym roku, zostały sprzedane. Mamy też kilkanaście rezerwacji na nisze, które dopiero mają powstać  informuje Marcin Leśniak.

Cena za wykup miejsca na urnę w kolumbarium na 40 lat wynosi 1.700 zł.

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick