Jarocin: Pawlicki wyciąga wnioski po oskarżeniu byłego prezesa ZGO

0
Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki będzie wyciągał wnioski po tym, jak były prezes spółki ZGO usłyszał prokuratorskie zarzuty – taką postawę zadeklarował sam włodarz na konferencji prasowej zwołanej w efekcie tej afery. Przypomnijmy, były prezes Zakładu Gospodarki Odpadami Mariusz Z. jest podejrzany m.in. o działanie na szkodę majątku spółki czy przywłaszczenie mienia w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Zarzut nadużycia uprawnień w związku z pełnioną funkcją przedstawiła ostrowska prokuratura byłemu prezesowi Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie, który zarządzał spółką w latach 2013-2014.

Mariuszowi Z. zarzucono niedopełnienie obowiązku zajmowania się sprawami majątkowymi spółki, co przyczyniło się m.in. do szkody na majątku spółki na kwotę ponad 590 tys. zł. Podejrzanemu postawiono także zarzuty przywłaszczenia mienia w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Otrzymał także zakaz opuszczania kraju.

W Jarocinie władze gminy i miasta zwołały konferencję, na której omawiano zagadnienie. Jak stwierdził burmistrz Adam Pawlicki, ta sytuacja rzuca niekorzystne światło na wizerunek nie tylko spółki ZGO, ale całego samorządu. Dodajmy, że to z ramienia władz Jarocina wpłynęło zawiadomienie do Prokuratury. – Okazuje się, że te rzeczy, które wskazywaliśmy, jak zatrudnianie martwych dusz, niegospodarne zarządzanie majątkiem, czy też zwykła kradzież, miały miejsce, bo prokurator potwierdził to w akcie oskarżenia, który zostanie skierowany do sądu. Wiele szczegółów dowiemy się też w trakcie procesu byłego prezesa, który myślę, że powinien być jawny – powiedział Adam Pawlicki. Burmistrz dodał też, że będzie starał się o to, aby organy ścigania informowały o postępowaniu w dochodzeniu, w tym także współpracowały z mediami. – Sprawa dotyczy spółki gminnej i publiczność oraz media powinny mieć dostęp do jego przebiegu – twierdzi Pawlicki.

źródło/foto: jarocin.pl / własne

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick