Jarocin. Nowy starosta, nowe plany na przyszłość

0

Wygrany bierze wszystko – można powiedzieć po tym jak w starostwie powiatowym w Jarocinie zmieniła się władza. Odwołanego Bartosza Walczaka zastąpił radny Polskiego Stronnictwa Ludowego – Teodor Grobelny. W powiecie zawiązała się koalicja na mocy której zastępcą Grobelnego został Mirosław Drzazga z PiS, a etatowym członkiem powiatu – Stanisław Martuzalski z Platformy Obywatelskiej. 

Jedną z pierwszych decyzji nowej władzy w powiecie była zmiana na stanowisku prezesa szpitala. Marcina Jantasa zastąpił Leszek Mazurek, szef lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej, dawniej prezes spółki Jarocin Sport. 

Nowe kierownictwo starostwa powiatowego oprócz zmian personalnych zmodyfikowało także budżet na 2017 rok. Wyrzucone zostały z niego m.in. o czym pisaliśmy już na naszym portalu pieniądze na organizację festiwalu disco polo, nie będzie też łącznika pomiędzy DK nr 11 i 12 w okolicach cmentarza. Inwestycja miała kosztować 10 milionów złotych, a pieniądze miały pochodzić z kredytu. 120 tysięcy złotych powiat przekazał także na opracowane dokumentacji budowy ścieżki rowerowej Jarocin – Żerków. 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick