Jarocin. Możesz zostać częścią historycznego przedstawienia!

0
Muzeum Regionalne w Jarocinie we współpracy z tamtejszym ośrodkiem kultury, tworzą wyjątkowy projekt. Z okacji 100-lecia Powstania Wielkopolskiego wystawiony zostanie spektakl historyczny przy udziale mieszkańców Jarocina! Wziąć udział może każdy, kto chce spróbować swoich sił w aktorstwie i być częścią wyjątkowej lekcji historii dla młodych pokoleń. Nabór wciąż trwa!

Na to przedstawienie Muzeum Regionalne otrzymało dofinansowanie w wysokości 40 tysięcy złotych z Muzeum Historii Polski. – Spektakl, który przygotowujemy, jest poświęcony Powstaniu Wielkopolskiemu, a dokładnie udziałowi mieszkańców Ziemi Jarocińskiej w tym zrywie – wyjaśnia Ilona Kaczmarek z Muzeum Regionalnego w Jarocinie.

W rolach głównych obsadzeni zostali aktorzy Teatru Polskiego w Poznaniu. Potrzebni są jednak mieszkańcy Jarocina, którzy będą brali udział między innymi w scenach zbiorowych. Nabór wciąż trwa. – O dziwo, do tej pory chętne były przede wszystkim kobiety. A tutaj ani płeć, ani wiek, ani zawód nie mają znaczenia. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wziąć udział, by zgłosili się do nas. Kiedy już będziemy znali datę castingu, zaprosimy wszystkich do ratusza i zrobimy coś w stylu małej próby – zachęca Sebastian Pluta, dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie.

Celem projektu jest popularyzacja Powstania Wielkopolskiego, zwłaszcza na terenie Ziemi Jarocińskiej. Organizatorzy przyznają, że jest to temat trudny, ale mają nadzieję, że przedstawienie tych wydarzeń w taki sposób pozwoli na lepsze przyswojenie historii.

Przedstawienie odbędzie się w Jarocińskim Ośrodku Kultury. – Bardzo się cieszymy, że to się będzie odbywać u nas. JOK stał się takim miejscem, które skupia wszystkich ludzi z pasjami, którzy mogą te pasje u nas realizować. Dajemy przestrzeń do działania – zapewnia Agnieszka Borkiewicz, dyrektor JOK-u.

Premiera sztuki pt. „Nie należy dłużej czekać!” planowana jest na połowę listopada.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick