DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Jarocin Festiwal 2019 już w ten weekend! Kto na scenie co poza nią? [LISTA WYDARZEŃ]

Najważniejszą częścią Jarocin Festiwalu są oczywiście koncerty na scenie. Tych w najbliższy weekend będzie pod dostatkiem. Pierwszy odbędzie się w sobotę o godz. 15.00. Wystąpi HLA4transplant Zespół Fundacji Dla Transplantacji. Działalność tej organizacji ma na celu rozpowszechnienie idei przeszczepów, ratujących ludzkie życie i zdrowie. Najważniejszym utworem grupy jest „Zostaw serce na ziemi” . W promocję idei transplantacji włączyli się m.in. Robert Lewandowski i Robert Kubica. Warto wspomnieć, że założycielem i perkusistą zespołu jest znany kardiochirurg dr Zygmunt Kaliciński.

materiały prasowe

Trzy dni muzyki

Choć oficjalnie Jarocin Festiwal 2019 trwa dwa dni, kilka koncertów odbędzie się także w piątek jednak nie na głównej scenie przy ul. Maratońskiej, a na jarocińskim rynku. Wystąpią Teren Prywatny, No Way, Zespół Senders, Nights Inspirations. Początek o godz. 18.00. Kolejne koncerty na rynku odbędą się także w sobotę i niedzielę. Szczegóły na grafikach poniżej.

W sobotę bramy przed główną sceną zostaną otwarte o 14.00. Najciekawiej może być jednak wieczorem, kiedy koncerty będą mieć Marek Piekarczyk & Piotr Cugowski& Ukeje (20.00), o 21.15 wystąpi Renata Przemyk, która obchodzi jubileusz 30-lecia pracy na scenie, a o 22.30 publiczność usłyszy Sebastian Riedel & Cree z koncertem na 25-lecie kariery muzycznej.

Niedziela rozpocznie się o 19.30 koncertem telewizyjnym, podczas którego wystąpią m.in. Róże Europy, Marcelina Happysad, Kasia Kowalska, LemON, Mrozu, Zwycięzca Jarocin Festiwal 2019 oraz Sidney Polak. Druga część emitowanego później w TVP Kultura rozpocznie się o 22.15 koncertem Dżemu z okazji 40-lecia istnienia zespołu.

materiały prasowe

Festiwal poza sceną

Organizatorzy Jarocin Festiwalu przyzwyczaili nas do tego, że podczas imprezy można miło spędzić czas nie tylko pod sceną, ale także w mieście, gdzie na uczestników będzie czekać sporo atrakcji. Na rynku będzie można zarówno posłuchać muzyki, jak i skorzystać z oferty food trucków. Będzie tam też strefa animacji dla dzieci. Fani sztuki powinni ucieszyć się na myśl o Festiwalowym Slamie poetyckim, a więc turnieju poetyckim, podczas którego uczestnicy będą mogli zaprezentować wiersze swojego autorstwa.

Wypełniony festiwalem będzie także Spichlerz Polskiego Rocka. Tam w niedzielę o 12.00 „Rysiek Riedel we wspomnieniach, a więc spotkanie autorskie i koncert akustyczny Sebastiana Riedla.

materiały prasowe

Największa scena w historii

Muzyczna, a więc najważniejsza część festiwalu, odbędzie się przy ul. Maratońskiej w Jarocinie, gdzie od tygodnia trwają prace nad budową sceny – największej w historii Jarocin Festiwalu. Jak duża? „200 m2 tego, co będzie widoczne dla publiczności i drugie tyle z tyłu strony, na backstage’u” – mówią organizatorzy.

materiały prasowe

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz