Jarocin Festiwal 2018: Muralem przy rynku uczcili autora „Fali”

0
Podczas Jarocin Festiwal 2018 odsłonięto trzy murale przedstawiające wizerunki Roberta Brylewskiego, Johna Rottena i Piotra Łazarkiewicza. Odsłonięcie tego trzeciego wzbudziło największe zainteresowanie, bo to scenarzysta i reżyser filmu dokumentalnego "Fala" z 1986 roku, przedstawiającego festiwal oczami ludzi biorących w nim udział.

Mural znajduje się przy ul. Gołębiej w bezpośrednim sąsiedztwie rynku. Został namalowany na kamienicy sąsiadującej z tą, w której znajduje się Kino Echo, noszące imię Piotra Łazarkiewicza. Przyjaciele z Jarocina postanowili uczcić zmarłego 10 lat temu reżysera i scenarzystę, malując jego portret, a w uroczystym odsłonięciu malowidła wzięła udział wdowa po Piotrze Łazarkiewiczu, Magdalena Łazarkiewicz, która nie kryła wzruszenia.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

– Piotr już ma swoje miejsce w naszym kinie. To jest 3 rząd, 13 miejsce. Jeśli państwo na nie spojrzą, tam cały czas ktoś siedzi. Widać, że jest zużyte i przysłużyli się do tego nie tylko widzowie, którzy przychodzą na seanse. Ja wierzę, że Piotr siedzi na nim przynajmniej na połowie seansów. Czasem pewnie łapie się za głowę, co my gramy, a czasem jest zadowolony z tego, co gramy – powiedziała Małgorzata Niestrawska-Kaźmierczak, przedstawicielka Stowarzyszenia Jarocin XXI, które zajmuje się jarocińskim kinem.

ZOBACZ WSZYSTKIE NASZE MATERIAŁY Z JAROCIN FESTIWAL 2018

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick