Jarocin buduje osiedle. Kto da więcej?

0
Po sukcesie programu Mieszkanie Plus, Jarocin planuje budowę kolejnego osiedla Ogrody przy ulicy Maratońskiej. Inwestycje realizuje Jarocińską Agencję Rozwoju, działająca wcześniej jako Jarociński Fundusz Poręczeń Kredytowych. Oferta zakupu działek na osiedlu Ogrody skierowana jest do mieszkańców bardziej zamożnych. Odbędzie się w systemie ofertowym w drodze licytacji kto da więcej.

W przyszłym roku na polu, który sąsiaduje z lasem pojawią się budowlańcy, którzy dokończą uzbrajanie terenu. Działki o wielkości od 700 m2 do 1400 m2 będzie można kupić w systemie ofertowym, czyli na zasadzie licytacji kto da więcej.

Jarociński urząd inwestuje w wykup gruntów, by później postawić na nich mieszkania. Nie tak dawno w Siedleminie oraz w Jarocinie na ulicy Siedlemińskiej otwarto szeregowce w rządowym programie Mieszkanie Plus. Jednak oferta zakupu działek na osiedlu Ogrody skierowana jest do mieszkańców bardziej zamożnych.

Urząd Miasta nie ukrywa, że dalsze inwestowanie w nieruchomości było możliwe dzięki zmianie profilu działalności wcześniej Jarocińskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych a dziś Jarocińskiej Agencji Rozwoju.

Spółka w dalszym ciagu prowadzi punkt konsultacyjno – pożyczkowy, jednak w coraz większym stopniu organizacją i przeprowadzaniem przetargów publicznych i pozyskiwania środków zewnętrznych. W przyszłości Jarocin planuje także budowę wielkopowierzchniowych magazynów, które mają posłużyć do rozwoju małych i większych przedsiębiorstw.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick