„Jarocin 90. Retrospekcje” [zaproszenie]

1
Spichlerz Polskiego Rocka oraz Muzeum Regionalne w Jarocinie zapraszają na wernisaż fotografii Krzysztofa Sipa. Na wystawie pt. „Jarocin 90. Retrospekcje” zostaną zaprezentowane zdjęcia z jarocińskich festiwali z lat 1992-1994.

Wernisaż odbędzie się w sobotę, 28 października  o godz. 17:00 w Spichlerzu Polskiego rocka w Jarocinie.  Zdjęcia, które zostaną zaprezentowane są często fotografiami nieobrobionymi i surowymi.  Z reporterską szczegółowością opisują festiwalową rzeczywistość. To nie tylko fotograficzne relacje z koncertów, ale również barwny pejzaż, na który składają się zdjęcia widowni, nadającej Jarocinowi raz do roku przez kilka dni nowego, muzycznego kolorytu. Zbiór pełnych energii kolorowych fotografii uzupełniają czarno-białe pozowane zdjęcia o wyraźnym artystycznym zacięciu. Krzysztof Sip oglądał festiwal z perspektywy dokumentalisty, ale także uczestnika festiwalu. Z pewnością jest to portret tłumu, ale przede wszystkim wyjątkowych obrazów – siostry zakonne na jarocińskim Rynku, msza w kościele za zmarłych muzyków, publiczności i mieszkańców Jarocina. Spojrzenie autora na festiwal to nie tylko próba dostrzeżenia życia festiwalowiczów, ale przede wszystkim możliwość odszukania innych, niecodziennych sytuacji. Podstawowe pytania o muzykę i przeszłość zamkniętą w festiwalowej tkance – w świetle prezentowanych fotografii – zyskują nowe interpretacje.

Krzysztof Sip – fotograf urodzony w 1961 r. w Jarocinie. W 1924 r. jego dziadek otworzył zakład fotograficzny, który przekazywany z ojca na syna istnieje po dzień dzisiejszy. Posiada dyplom mistrzowski w dziedzinie fotografii. Kontynuuje tradycje rodzinne, ponieważ fotografia jest jego pasją oraz pracą zawodową.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick