Jarmark Wielkanocny już 12 kwietnia w Ostrowie!

0
Fot. UMOstrów
Zbliżają się święta i już 12 kwietnia na ostrowskim rynku pojawi się Jarmark Wielkanocny. Potrwa on do 18 kwietnia, a oprócz stoisk handlowych, na najmłodszych będą czekać atrakcje.

Stoiska handlowe będą otwarte od 12 do 18 kwietnia. Będzie można spróbować i zakupić różnego rodzaju wędliny, sery, chleby, jajka, miody, chrzan, suszone owoce czy koszyczki i serwetki wielkanocne.

13 kwietnia od 10.00 do 16.00 odbędzie się Wielkanoc z Szlacheckiej Zagrodzie – projekt wielkanocny oparty o staropolskie obyczaje i tradycje. W ramach projektu, czekać będą atrakcje:

– opowieści szlacheckie o obyczajach świątecznych

– pokaz walki na szable

– stanowisko do robienia zdjęć w „skorupce jajka”

– komnata szlachecka ze stołem staropolskim do robienia świątecznych zdjęć

– warsztaty plastyczne o tematyce świątecznej

Dla najmłodszych przewidziano zabawy i konkursy z nagrodami, m.in. bieg zajączków, wyścigi bocianów – slalom, wyścigi bocianów na szczudłach, wyścigi kogutów, dyngusowy pojedynek, świąteczny slalom z JAJEM, JAJOLOTY – rzuty jajkiem do celu, wyścig „baranków”, wyścig kaczuszek.

Najmłodsi będą mogli tak zobaczyć wielkanocny zwierzyniec, czyli zagrodę z żywymi kurczakami i królikami.

W niedzielę 14 kwietnia mnóstwo atrakcji dla dzieci: warsztaty malowania styropianowych jajek, malowanie twarzy i słodkie niespodzianki. A już 18 kwietnia na ostrowski Rynek przybędzie wielkanocny zajączek z upominkami. Będzie go można spotkać od 15.00 do 18.00!

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick