Janusz Jurek z nagrodą w konkursie Wielkopolska Press Photo 2019

0
Nagrodzone zdjęcie Janusza Jurka / źródło: wbp.poznan.pl
Ostrowski grafik i fotografik Janusz Jurek zdobył nagrodę w kategorii "Człowiek i jego pasje" w konkursie Wielkopolska Press Photo 2019. Otrzymał ją ex aequo z Dawidem Stube.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu ogłosiła wyniki konkursu Wielkopolska Press Photo 2019. W tegorocznej edycji nagrodę zdobył m.in. Janusz Jurek – ostrowski grafik i fotografik. Jego zdjęcie „Dwa ognie” przedstawiające chłopca trzymającego piłkę oraz dwóch kolegów stojących za jego plecami na tle ściany, urzekło jurorów tak bardzo, że postanowili przyznać mu nagrodę w kategorii „Człowiek i jego pasje” ex aequo z pracą Dawida Stube „Daniela”.

„Jury po obejrzeniu 285 zdjęć pojedynczych i 1112 zdjęć w 162 zestawach (razem – 1397 zdjęć) nadesłanych przez 91 autorów w pięciu kategoriach tematycznych postanowiło dokonać wyboru zdjęć do wystawy i przyznać nagrody finansowe” – czytamy w protokole pokonkursowym jury.

Nagrodzone zdjęcie Janusza Jurka oraz inne wyróżnione prace będzie można obejrzeć podczas wystawy pokonkursowej, która odbędzie się 28 listopada w JCK Galeria „Rozruch” w Poznaniu (ul. Jackowskiego) o godz. 17.00. Jej otwarcie będzie połączone z podsumowaniem konkursu.

W ramach konkursu Wielkopolska Press Photo 2019 jurorzy przyznali nagrody w kilku kategoriach. Nagrodę główną, a zarazem Grand Prix otrzymał Paweł Jaskółka za fotoreportaż „Eksmisja”. Nagrodzono autorów także w kategoriach: „Człowiek i jego pasje”, „Życie codzienne”, „Wydarzenia”, „Sport”, „Przyroda i ekologia”.

Pełną listę nagrodzonych można znaleźć na stronie Wielkopolskiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu pod tym adresem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick