Jan Marek Cieplik – ostrzeszowianin na medal

2
Jan Marek Cieplik jest trzynastą osobą, która otrzyma medal "Za zasługi dla Miasta i Gminy Ostrzeszów". Odznaczenie zostanie wręczone w poniedziałek podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej. - To dla mnie ogromne zaskoczenie i wyróżnienie - powiedział w rozmowie z dziennikarzami Telewizji Proart.

Jana Marka Cieplika znają wszyscy mieszkańcy Ostrzeszowa i okolic. Był jednym z założycieli Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Ostrzeszowskiej, samorządowcem, radnym Wojewódzkiej Rady Narodowej w Kaliszu, przewodniczył również Związkowi Gmin Powiatu Ostrzeszowskiego. Jego pasją było harcerstwo. To właśnie m.in. dzięki jego staraniom wybudowano w Ostrzeszowie pomnik harcerski, tzw. „Lilijkę”.

Jan Marek Cieplik urodził się 19 marca 1931 roku w Ostrzeszowie. Pracował w Pomorskiej Akademii Medycznej, przez lata pełnił funkcję zastępcy dyrektora Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie. Prowadził również zakład protetyczny.

Jakiś czas temu Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Ostrzeszowskiej złożyło wniosek o to aby uhonorować mężczyznę medalem „Za zasługi dla Miasta i Gminy Ostrzeszowa”. – Wniosek został przyjęty jednogłośnie, nie mieliśmy żadnych wątpliwości. Jan Marek Cieplik to autorytet, działacz na wielu płaszczyznach. Przyczynił się m.in. do powstania Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej. – mówi Michał Wrzesiński, radny Rady Miejskiej w Ostrzeszowie.

Medal zostanie wręczony już w poniedziałek podczas uroczystej sesji. – Jestem ogromnie zaskoczony, że to akurat mnie postanowiono uhonorować. To dla mnie zaszczyt i wyróżnienie – nie ukrywa Jan Marek Cieplik.

Czego w tej chwili życzy sobie najbardziej? Zdrowia, które póki co mu dopisuje.

Więcej na ten temat w poniedziałkowych Wydarzeniach Telewizji Proart.

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Pomnik „Lilijki” nota bene największy na świecie wybudowano dzięki staraniom Komendanta Harcmistrza Stanisława Stawskiego. Pan Marek był przewodniczącym komitetu budowy.

    • Tak – jak by liczyli na dh Stawskiego który rozbił i podzielił harcerstwo w Ostrzeszowie to do dzisiaj by ten pomnik nie powstał .To dh Cieplik wszystko wziął w karby i ogarnął i to jemu zawdzięczamy że mamy tą największą na świecie lilijkę ZHP

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick