Jaki ojciec, taki syn? Niecodzienne zatrzymanie kaliskich policjantów

0
zdjęcie poglądowe
10 minut wystarczyło, by policjanci kaliskiego drogówki wyeliminowali z grona kierowców dwóch mężczyzn - ojca i syna. Najpierw wpadł młodszy z nich, a ten miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu. Jego ojciec "popisał się" nielepszym wynikiem. Badanie wykazało blisko 1,5 promila.

Do zatrzymania młodszego z kierowców doszło na jednej z ulic powiatu kaliskiego. Funkcjonariusze podejrzewali, że w środku może znajdować się kierowca pod wpływem alkoholu. Nie mylili się. – Przypuszczenia policjantów potwierdziło badanie stanu trzeźwości kierowcy. Okazało się, że 29-latek miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu – informuje st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Chwilę później, na tej samej ulicy zatrzymano kolejnego kierowcę. Siedząc za kierownicą busa, próbował wyjechać z posesji. Manewry mężczyzny wzbudziły w policjantach podejrzenia. Zbadali go na zawartość alkoholu. Wynik? Blisko 1,5 promila. – Okazało się, że to ojciec zatrzymanego chwilę 29-latka – dodaje Jaworska-Wojnicz.

Obaj mężczyźni staną przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi im do dwóch lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick