Jaka pogoda w święta? Sprawdź prognozy

0
Fot. Berkin Üregen / Unsplash
Śnieg? Mróz? Deszcz? A może dodatnie temperatury i plucha? Umiarkowany klimat, w którym żyjemy przyzwyczaił nas w ostatnich latach, że o białym puchu w okresie Bożego Narodzenia możemy tylko pomarzyć. Ocieplający się klimat zmienia tradycje pogodowe, które jeszcze nie tak dawno były zupełnie inne od tych obecnie.

Jeśli zastanawiacie się, jaka będzie pogoda w święta, mamy dla Was odpowiedź.

sobota, 24 grudnia

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia temperatura w naszym regionie osiągnie wartość maksymalnie 7°C. „Zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Opady deszczu.Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się” – informują.

niedziela, 25 grudnia

W pierwszy dzień świąt będzie nieco chłodniej. Należy spodziewać się również dużego zachmurzenia z okresowymi przejaśnieniami. Niewykluczony słaby i umiarkowany wiatr, a w nocy porywisty z kierunku zachodniego.

poniedziałek, 26 grudnia

Mało zimowa aura przywita nas także w drugi dzień świąt. „Polska znajdować się będzie pod wpływem zatoki niżu znad Morza Bałtyckiego. Na południowym wschodzie oddziaływać będzie chłodny front atmosferyczny. Z zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie” – informują synoptycy. Temperatura może osiągnąć od 8 do 10°C. Może też wiać w porywach nawet do 60 km/h.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick