Jak walczyć ze smogiem? Nasi parlamentarzyści zabrali głos

20
Ekologiczne spalanie w przydomowych piecach i ograniczenie używania plastikowych opakowań to tylko dwie z propozycji, które padły z ust europosłanki Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz oraz posła Jarosława Urbaniaka, którzy podzielili się swoimi propozycjami na walkę ze smogiem podczas konferencji prasowej.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Ostrowie Wielkopolskim przez członków Platformy Obywatelskiej, poruszono m.in. temat walki ze smogiem. Pomysły na temat zmniejszania zanieczyszczenia powietrza wypowiedzieli się europosłanka Agnieszka Kozłowska-Rajewicz oraz poseł Jarosław Urbaniak.

Ostrów jest wysoko na liście miast Polski z najgorszym powietrzem. Na smog narzeka wielu mieszkańców. Pomysłów na jego zwalczanie jest wiele, ale każdy z nich wiąże się z dużymi wydatkami. Co proponują członkowie PO, aby było stosunkowo jak najtaniej i najkorzystniej dla środowiska, a co za tym idzie także dla ludzi? Odpowiedzi m.in. na te pytania w materiale wideo.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

20 KOMENTARZE

 1. takie ble ble ble takie slowa to dzieci w szkole mowia ,dron lataja w dzien jak spalanie smieci odbywa sie w godzinach wieczornych.ludzie pala plytami wiorowymi (meble).Pompy ciepla jakie koszty a dofinanswanie 10000zl.Jakosc wegla jest tak niska ze graniczy z cudem ze to sie pali.

 2. Jeżeli logik z wykształcenia, członek komisji afery hazardowej stwierdził razem ze swoimi towarzyszami z partii PO, że tej afery nie było, to czy można mu wierzyć, że w Ostrowie jest smog?

  • Zamiast udawać, że myślisz wyjdź z domu i pociągnij nosem. a jeszcze lepiej- pobiegaj. Prędzej będziesz mieć dowód.

 3. PANIE URBANIAK ,DLACZEGO MIASTO NIE NAKŁADA KAR , ZA SMRÓD KTÓRY UNOSI SIE NA ULICY WODNEJ ,NIE WIEMY MY MIESZKAŃCY CZY TO SMRÓD OD FIRMY MAHLLE , CZY SKLEJEK , ALE SMRÓD POTWORNY, SĄ DNI ŻE TEN DUSZĄCY SMRÓD ,JEST NIE DOZNIESIENIA .ŻAL PATRZEĆ NA DZIECI KTÓRE TEN ODÓR TAM WDYCHAJĄ POTEM KASZLĄ CAŁYMI TYGODNIAMI . MOŻE KTOS SIE TYM ZAJMIE .DLATEGO DO PANA SIE ZWRACAMY PANIE URBANIAK, MOŻE PAN SIE POCHYLI NAD TYM PROBLEMEM , I SPRAWDZI KTO NAS TAM W TYM REJONIE OSTROWA PODTRUWA. JEST TO SMRÓD ,JAKIEGOŚ OLEJU PRZERACOWANEGO ALBO PARAFINY . NIE WIEMY CO TO JEST , ALE SA DNI ZE NIEMOŻNA OTWORZYĆ NAWET OKIEN ,ZWŁASZCZA JAK TEN SMRÓD IDZIE W KIERUNKU JEZIORA.

  • Panie Marku, pytasz Pana Urbaniaka? Zadajesz takie nie logiczne pytania. Przecież ten Pan nic nie może. Jak mógł, to też nic nie zrobił. On potrafi stać nad marszałkiem sejmu i krzyczeć, rączkami machać. Ja myślałem, że poseł ten mieszka już w Warszawiu. No proszę, przed wyborami się pojawił. i jak problemy smogowe rozwiązuje. Być może wybiera się do UE. Panie pośle, a jak posadzone drzewko, rośnie? Na wiosnę może trzeba by je przyciąć. Tyle szumu było przy sadzeniu, a teraz nikt o drzewku nie wspomina. Kiedy Pan poseł odwiedził drzewko, ona tęskni za panem. Niech Pan pochwali się jakie dorodne wyrosło, a smogiem niech się Pan nie zajmuje. Pan przecież logik, zostaw Pan problem smogu ekologom. Oni też chcą żyć, bo skąd mają kasę brać.

  • Właśnie o to chodzi, żeby Polska była zmuszana do kupowania gazu od Rosji, a węgla od Niemiec, bo przecież wiadomo, że wiatrakami i fotowoltaiką nie zastąpimy tych nośników energii choćbyśmy się ze*rali. Jednak debilom można wszystko wmówić i debil będzie o tym pisał.

 4. Tak to prawda ,powinny ,te zakłady które trują smrodem ludzi w Ostrowie ,powinni ponosić odpowiedzialność i płacić wysokie kary .Bo to nie chodzi tylko o piece w prywatnych domach ,chodzi tez o firmy które zarabiają krocie i zatruwają powietrze w swoich miastach .Czasem przechodzę ulica Wodną obok zakładów MAHLLE i żeczywiscie racja czasami smród tam jest potworny . Jeśli to idzie z firmy MAHLLE to miasto powinno się tym problemem zając , albo niech firma ,płaci za ten wydobywający się trujacy smród, albo niech płaci za leczenie ludzi którzy tam mieszkają obok firmy. Nie może dopuścić do takiej ,,,,WOLNEJ AMERYKANKI ,BO WSZYSTKO NAM WOLNO ,,,

 5. Oooo! Wreszcie wiem, jak wygląda nasza europosłanka z PO. Do tej pory kojarzyłam tylko pana Grzyba, panią Łybacką i pana Czarneckiego. Pani chyba raczej u nas nie bywała… Lepiej późno niż wcale.

 6. To się autorytety znalazły. I to kiedy? Ano wtedy, gdy wybory blisko. Normalka. A tak na marginesie – czyżby pan Urbaniak zamierzał zmienić tą panią w europarlamencie? Coś mi to podejrzane.

 7. Wybory się zbliżają trzeba zaistnieć.Panie pośle Urbaniak trzeba zmieniać piece węglowe na ekologiczne pompy ciepła i fotowoltaikę ,Czy to są porady dla ludzi zarabiających 2500-3000 złotych czy może są to porady dla emerytów żyjących z emerytury 1200-1500 złotych ? Czy pan chociaż wie ile takie instalacje kosztują i po ilu latach się zwracają i skąd ludzie mają wziąć pieniądze na nie. Ani słowa o bylejakości opału sprzedawanego legalnie w składach węgla ani słowa o tańszym gazie który jest dodatkowo obłożony 23% VATem. Panie pośle radzę zejść na ziemię z obłoków .Smog to efekt biedy pośród zwykłych ludzi których niestety jest większość.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick