Jak się wzmocnić, żeby pograć dłużej w III lidze?

0
Trener Pogoni Nowe Skalmierzyce Łukasz Bandosz opowiedział o planach transferowych na najbliższe tygodnie. Wzmocnienia będą konieczne, aby móc rywalizować w III lidze i powalczyć o utrzymanie. Zespół w minioną sobotę wywalczył awans. Emocje po tym sukcesie jeszcze opadają, ale działacze i sztab szkoleniowy już intensywnie pracują nad kształtem kadry na najbliższy sezon.

Nowe Skalmierzyce świętują awans Pogoni do III ligi w roku 100-lecia istnienia klubu, a jeden z autorów tego sukcesu – trener Łukasz Bandosz – już zastanawia się nad tym, jaki skład skompletować na najbliższy sezon.

Zespół chciałby utrzymać się w III lidze i w tej chwili nikt nie mówi o wyższych planach. W kuluarach można usłyszeć, że najważniejsze to nie spaść po pierwszym sezonie. Aby osiągnąć ten cel, będzie trzeba wzmocnić obecny skład, żeby silny skład był atutem pozwalającym realnie myśleć o osiągnięciu zamierzeń.

CZYTAJ TEŻ: Trener Marek Walczak został Ostrowianinem Roku 2020! “Myślałem, że to żart”

W magazynie Trzecia Połowa emitowanym co wtorek na antenie Telewizji Proart Łukasz Bandosz zdradził, które pozycje wymagają wzmocnień i dlaczego. Jego zdaniem wcale nie chodzi o to, że część z zawodników prezentuje niższy poziom od innych, bo w aktualnych rozgrywkach miał do dyspozycji szeroką i wyrównaną kadrę. Głębia składu okazała się kluczem do zwycięstwa. Teraz trzeba iść tym śladem w kolejnych miesiącach. – Można przykładowo powiedzieć, że jest lewy obrońca Kacper Majerz, który grał przez cały sezon dobre zawody, ale jest to także zawodnik o potencjale, który może grać z przodu i wtedy, kiedy coś nie szło, można było to zamienić – podkreślił.

Jak powiedział, klub nie planuje ściągać zawodników z Polski, a skupić się na graczach z regionu, którzy mają potencjał na grę w III lidze. Atutem będzie też możliwość gry na kilku pozycjach. Stawianie na lokalnych piłkarzy ograniczy koszty, ale dodatkowo może ugruntować pozycję Pogoni Nowe Skalmierzyce właśnie jako regionalnego klubu z ambicjami szkolenia tutejszych graczy i dawania szans piłkarzom z południowej części Wielkopolski. – Myślę, że przeprowadzimy mecze testowe dla zawodników z roczników 2002, 2003, 2004, bo to jest dla nich też możliwość rozwoju i skorzystania i może tutaj pojawi się zielone światło – dodał. Oprócz tego prawdopodobnie klub wzmocni kilku starszych zawodników. Rozmowy trwają, ale na razie klub nie zdradza szczegółów.

Pogoń ma w składzie dwóch młodzieżowców (Kacper Bałamącek i Krystian Szczepaniak), którzy w tym sezonie odnotowali bardzo dobre występy, cały czas też się rozwijają. Dobitnym tego przykładem był zwycięski gol na 2:1 w sobotnim meczu z LKS-em Gołuchów autorstwa Krystiana Szczepaniaka. To najmłodszy piłkarz w kadrze Pogoni. Jego bramka dała awans Pogoni na dwie kolejki przed końcem sezonu. – Na pewno będziemy chcieli powiększyć zespół właśnie o kolejnych młodzieżowców, którzy dadzą jakość w sytuacji, kiedy będą musieli zagrać od pierwszej minuty spotkania – wyjaśnił.

Jeśli przegapiłeś premierę Trzeciej Połowy, możesz obejrzeć powtórki w Telewizji Proart m.in. w środę o 13.10 i 23.15, w czwartek o 10.40 i 23.15 oraz w kolejne dni.

Sponsorem magazynu Trzecia Połowa jest salon meblowy Magia Snu (Ostrów Wielkopolski, ul. Raszkowska 18)

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick