Jak przewidzieć pogodę?

0
Komputery zrewolucjonizowały cały świat. Wykonują zadania, które człowiekowi zajęłyby bardzo dużo czasu. Gromadzą także dane a te wykorzystywane są, by ułatwiać nasze codzienne życie. Przykładowo potrafimy przewidzieć prognozę pogody lub znacznie szybciej obsłużyć pacjenta w szpitalu.

Sieć nowych stacji meteorologicznych w Wielkopolsce

Takie zmiany napędzają unijne dotacje. W Wielkopolsce realizowane są projekty, których efekty docelowo mają odczuć wszyscy. W powiecie gnieźnieńskim powstała sieć lokalnych stacji meteorologicznych wraz z ekościeżkami edukacyjnymi. Cel jest prosty – uświadomić mieszkańcom, że nasz klimat się zmienia oraz jak najlepiej przygotować ich na te zmiany.

Gromadzone dane w stacjach meteorologicznych odpowiedzą na wiele pytań. Dzięki nim nie tylko dokładniej przewidywana jest pogoda, co jest niezwykle ważne dla rolników, ale również mieszkańcy więcej wiedzą na temat gospodarki wodnej. Bo wody na całym świecie zaczyna ubywać. Dlatego warto wiedzieć jak przy mniejszej ilości wody dobrze dbać o swoją działalność gospodarczą, rolniczą czy codzienne życie.

Łatwiejszy dostęp do danych pacjentów

Kolejki do rejestracji, specjalistów i kompletowanie dokumentacji medycznej – to istny koszmar dla wszystkich pacjentów. Na szczęście niebawem pacjenci będą mogli wspominać takie czasy jak zły sen. Wszystko dzięki rozwojowi e-usług, które świadczą szpitale. Niedługo Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu wzbogaci się o nową sieć teleinformatyczną. A to daje szerokie możliwości.

Bo dostęp do dokumentacji medycznej będą mieli wszyscy lekarze – niezależnie od specjalizacji. Wystarczy kilka sekund, by wpisać dane osobowe pacjenta i personel medyczny będzie mieć wyniki badań, informację o skierowaniach i diagnozach postawionych wcześniej pacjentowi. To znacznie skróci kolejki do lekarzy a pacjenci nie będą musieli martwić się, że o czymś zapomnieli. Wszystko będzie dostępne w sieci.

Więcej na temat inwestycji w powiecie gnieźnieńskim oraz w Poznaniu dofinansowanych ze środków unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w najnowszym odcinku magazynu Zmieniamy Wielkopolskę (odc. 101).

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick