Jak idzie budowa Areny Ostrów? ZOBACZCIE!

9
Ten, kto ma szansę regularnie przechodzić obok placu budowy Areny Ostrów zauważył, że ta rośnie w oczach. Od kilku tygodni montowana jest konstrukcja dachu budowli. Wszystko ma zakończyć się do sierpnia 2020 roku więc bardzo prawdopodobne, że już przyszłej jesieni mieszkańcy będą mogli wejść do środka.

W najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z dokończeniem budowy trybuny stałej tak, żeby do końca roku budowla została zamknięta, aby zimą prace mogły odbywać się pod dachem i w zamkniętych ścianach. Przed budowlańcami pozostaje wykonanie posadzki w hali i montaż instalacji elektrycznej. – Póki co budowa hali przebiega zgodnie z harmonogramem, który przedstawił nam wykonawca projektu. Budowa konstrukcji dachu została wykonana w 80% – mówi Ewa Torzyńska, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Budowa Areny Ostrów budzi ogromne zainteresowanie. – Wiem od kierownika budowy, że mieszkańcy przyjeżdżają na miejsce realizacji tej inwestycji, robią zdjęcia, pytają, żyją tą halą! – stwierdza Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Wszystko idzie zgodnie z planem i jeśli tak zostanie, mieszkańcy będą mogli oficjalnie wejść do środka już w sierpniu 2020 roku. – Pamiętajmy, że zakończenie prac budowlanych to jeden etap. Potem zostają jeszcze prace wykończeniowe, a potem ostatni etap, czyli wszystkie odbiory techniczne. Musimy dopełnić wszystkich formalności, nie chcemy iść na skróty – zapewnia Beata Klimek.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

 1. 9
  16

  Ale bryła hali tak sztampowa, że płakać się chce. Tyle lat czekania na halę i zamiast mieć budynek, który będzie wizytówką miasta Klimkowa funduje nam zwykły blaszak niczym halę fabryczną! Co by tu jeszcze spieprzyć?

  • Moze byc gorzej np Szczecin placze nad swoim szkaradkiem. Ja osobiscie widzialbym hale niczym stadion Watford badz niektore stadiony w stanach gdzie hala jest wkomponowana w szereg kamienic. Opierzenia w Ostrowie sa dostatecznie duze ale proces skomplikowany. Smutnym plusem do takiego budowania jest pol centrum miasta na sprzedaz.

 2. Nie przesadzajmy, że to blaszak, elewacji jeszcze nie ma, inne hale też czasami są proste. Kubatura za mała?
  Rok temu w Gnieźnie, zbliżona liczba mieszkańców, oddano halę na 1200 + 300 miejsc, konstrukcja prosta, koszt ok. 27 mln. Budowana hala w Puławach może i ma „ciekawszą” konstrukcję i jakieś sale konferencyjne, ale kwota ……ok. 90 mln, liczba miejsc też ok. 3000. Dofinansowanie z Ministerstwa 17 mln.
  Mielec będzie budował halę na 3000 miejsc, dochodzi jeszcze basen 25 m i jakieś miejsce treningowe, ale uwaga, za 136 mln, dofinansowanie ministerstwa 22 mln. Termin realizacji przekładany, ostateczny koniec 2021, a pierwotnie do miała być końca 2019r.
  Można mieć uwagi do miejsca i parkingu, ale patrząc na funkcjonalność hali, i mimo wszystko na wygląd to za takie pieniądze chyba nikt jeszcze nie budował. Oczywiście przydałoby się jeszcze dofinansowanie z Ministerstwa Sportu, ale może będzie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick