Jak będzie wyglądać Święto Niepodległości w Ostrowie?

7
Fot. wikipedia.org
Jutro w całym kraju obchodzić będziemy święto odzyskania przez Polskę niepodległości. W 101 rocznicę tego wielkiego wydarzenia, obchody będą miały miejsce w każdym mieście powiatowym. Nie inaczej będzie w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie uroczystości rozpoczną się już od rana.

W niedzielę (10.11) w Ostrowskim Centrum Kultury odbędzie się uroczysta Sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego, a na niej wręczenie Medali Republiki Ostrowskiej i Medali za Zasługi dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz wręczenie dorocznych nagród Prezydenta Miasta.

Z kolei 11 listopada (poniedziałek), czyli w Dzień Niepodległości o godzinie 9.25 odbędzie się złożenie kwiatów w miejscach pamięci narodowej: dawny Konwikt Arcybiskupi, Dom Katolicki i siedziba Powiatowej Rady Ludowej w czasach Republiki Ostrowskiej i Powstania Wielkopolskiego.

O godzinie 10.00 w ostrowskiej Konkatedrze rozpocznie się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny i Miasta.

O godzinie 11.00 w Domu Katolickim odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych zorganizowane przez Hufiec ZHP w Ostrowie Wielkopolskim.

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu w godzinach 9.25 – 10.00. Planowany jest przemarsz ulicami Powstańców Wielkopolskich, Ledóchowskiego oraz przez Plac Rowińskiego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Jak zwykle nic się nie dzieje!!!!!
    To miasto umiera!!!!
    Ludzie którzy kierują tym miastem powinni coś robic organizować dla mieszkańców.No ale lepiej nie robić nic,ważne że kasa się zgadza

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick