Jadłodzielnia w Ostrzeszowie już działa!

3
Fot. Powiat Ostrzeszowski
Prywatne środki samorządowców gminy oraz powiatu ostrzeszowskiego i współpraca z parafią pw. Chrystusa Króla w Ostrzeszowie pozwoliły na utworzenie jadłodzielni na terenie Ostrzeszowa. Każdy, kto potrzebuje wsparcia i jest głodny będzie mógł zajrzeć i poczęstować się jedzeniem.

Jadłodzielnia znajduje się tuż przy kościele pw. Chrystusa Króla w Ostrzeszowie. To duża szafa z półkami, na której można zostawić suchą żywność, której nie zjemy i możemy podzielić się nią z innymi. Na miejscu jest także lodówka. Tam można wkładać żywność, która wymaga niskiej temperatury. Na drzwiach znajduje się regulamin określający szczegółowe zasady korzystania z jadłodzielni. Produktami może częstować się każdy, kto jest głodny albo potrzebuje wsparcia.

Cała inicjatywa została zrealizowana dzięki sfinansowaniu jej ze środków prywatnych samorządowców z gminy i powiatu, a także współpracy samorządów z parafią pw. Chrystusa Króla w Ostrzeszowie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Gratuluję samorządowcom oszczeszowskim pomysłu i realizacji. To tak po chrześcijańsku. Samorządowcy z innych jednostek, weście przykład z Ostrzeszowian. Zamiast,, pyszczyć ” na sesjach, kłócić się, zróbcie coś dobrego, szczególnie dla biednych i potrzebujacych. To może i drobna sprawa ale jakże wymowna,świadcząca o sercu i mądrości . BRAWO.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick