IV Rajd Hajstra. „Biały Daniel” zaprasza

0
9 września Nadleśnictwo Antonin wraz z partnerami: Stowarzyszeniem Przyjazne Otoczenie, Gminą Sośnie, Nadleśnictwem Syców i Leśnym Zakładem Doświadczalnym w Siemianicach zapraszają na kolejną IV edycję rodzinnego Rajdu Hajstra.

Ponad 210 osób wzięło udział w III Rajdzie Rodzinnym HAJSTRA w Sośniach w ubiegłym roku. 

http://www.antonin.poznan.lasy.gov.pl/galeria-zdjec/-/asset_publisher/1M8a/content/iii-rajd-hajstra-trasami-lkp-lasy-rychtalskie-#.WaU5MtNJai5

Nazwa tej sprotowo-rodzinnej imprezy jest jednocześnie nawiązaniem do ptasiej osobliwości Doliny Baryczy i antonińskich lasów – bociana czarnego. Hajstra to potoczna nazwa tego gatunku, będącego pod ścisła ochroną. Przy odrobinie szczęścia można go wypatrzeć na trasach tegorocznego rajdu.

Rajd Hajstra przyciąga wielu chętnych, szczególnie rodziny, z całego regionu i nie tylko. Co roku Nadleśnictwo Antonin modyfikuje i uatrakcyjnia przebieg tras. Na wszystkich będzie mierzony czas w tym roku. Dystans do pokonania na rowerze w tym roku to dwie pętle:

rychtalska – 37 km (charakter wyścigu),
rodzinna – 16 km (charakter krajoznawczy).

Dodatkową atrakcją są dwie nowe konkurencje:

bieg przełajowy na długości 10 km (charakter wyścigu),6,5 kilometrowy marsz nordic walking – możliwość marszu rodziców z małymi pociechami (w wózkach) – trasa rekreacyjna.

Startujemy o godzinie 10:00 ze Stanicy Harcerskiej „Biały Daniel” w Mojej Woli (Sośnie), a zapisy będą prowadzone w biurze zawodów od godziny 8:00 do 9:55. Na wydarzenie można też zapisać się za pośrednictwem formularza internetowego. Aby to zrobić, należy kliknąć tutaj 

Wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć udział w przeróżnych grach i konkursach edukacyjnych, losowane będą także nagrody przygotowane przez licznych sponsorów: Zapnet, Masterplast, Campus Domasławice, Woseba, De Facto, Górecznik, e-bmx, OstSped, nadleśnictw Antonin,  Syców i LZD w Siemianicach. Na szczęśliwca czeka nagroda główna – rower 🙂

Rajd umożliwia poznanie dziedzictwa przyrodniczo–historycznego południowego regionu Wielkopolski.

Na uczestników czekają m.in. kościół barokowy w Cieszynie pod wezwaniem św. Michała Archanioła zbudowany przed 1697 rokiem, zaliczany do jednych z najcenniejszych zabytków architektury sakralnej regionu. Ponadto dwór w Cieszynie, który pochodzi z końca XVIII wieku oraz pałac myśliwski w Mojej Woli (dawna własność baronowej Agnes Diergardt), którego ściany pokryte są korą dębu korkowego (sprowadzonego z Portugalii).

Rajd jest też doskonałą okazją do podziwiana piękna przyrody, słynnych drzewostanów sosny rychtalskiej. Trasa rychtalska przebiega w sąsiedztwie najwyższego wzniesienia w powiecie ostrowskim „Winna Góra” (199 m n.p.m). Doskonałym miejscem do odpoczynku jest zespół starych, eutroficznych 300 hektarowych stawów możdżanowskich.

Wstęp bezpłatny, a na każdego uczestnika Rajdu czekać będzie gorący napój i ciasto.Ponadto możliwość zakupu ciepłego posiłku.

Aktualności wydarzenia można śledzić także na facebookowym profilu Rajdu Hajstra Nadleśnictwa Antonin

Rajd Hajstra jest jedną z imprez w ramach Dni Karpia w Dolinie Baryczy (których organizatorem jest Stowarzyszenie Partnerstwo dla Doliny Baryczy).

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick