Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Ponad 210 osób wzięło udział w III Rajdzie Rodzinnym HAJSTRA w Sośniach w ubiegłym roku.
http://www.antonin.poznan.lasy.gov.pl/galeria-zdjec/-/asset_publisher/1M8a/content/iii-rajd-hajstra-trasami-lkp-lasy-rychtalskie-#.WaU5MtNJai5
Nazwa tej sprotowo-rodzinnej imprezy jest jednocześnie nawiązaniem do ptasiej osobliwości Doliny Baryczy i antonińskich lasów – bociana czarnego. Hajstra to potoczna nazwa tego gatunku, będącego pod ścisła ochroną. Przy odrobinie szczęścia można go wypatrzeć na trasach tegorocznego rajdu.
Rajd Hajstra przyciąga wielu chętnych, szczególnie rodziny, z całego regionu i nie tylko. Co roku Nadleśnictwo Antonin modyfikuje i uatrakcyjnia przebieg tras. Na wszystkich będzie mierzony czas w tym roku. Dystans do pokonania na rowerze w tym roku to dwie pętle:
rychtalska – 37 km (charakter wyścigu),
rodzinna – 16 km (charakter krajoznawczy).
Dodatkową atrakcją są dwie nowe konkurencje:
bieg przełajowy na długości 10 km (charakter wyścigu),6,5 kilometrowy marsz nordic walking – możliwość marszu rodziców z małymi pociechami (w wózkach) – trasa rekreacyjna.
Startujemy o godzinie 10:00 ze Stanicy Harcerskiej „Biały Daniel” w Mojej Woli (Sośnie), a zapisy będą prowadzone w biurze zawodów od godziny 8:00 do 9:55. Na wydarzenie można też zapisać się za pośrednictwem formularza internetowego. Aby to zrobić, należy kliknąć tutaj
Wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć udział w przeróżnych grach i konkursach edukacyjnych, losowane będą także nagrody przygotowane przez licznych sponsorów: Zapnet, Masterplast, Campus Domasławice, Woseba, De Facto, Górecznik, e-bmx, OstSped, nadleśnictw Antonin, Syców i LZD w Siemianicach. Na szczęśliwca czeka nagroda główna – rower 🙂
Rajd umożliwia poznanie dziedzictwa przyrodniczo–historycznego południowego regionu Wielkopolski.
Na uczestników czekają m.in. kościół barokowy w Cieszynie pod wezwaniem św. Michała Archanioła zbudowany przed 1697 rokiem, zaliczany do jednych z najcenniejszych zabytków architektury sakralnej regionu. Ponadto dwór w Cieszynie, który pochodzi z końca XVIII wieku oraz pałac myśliwski w Mojej Woli (dawna własność baronowej Agnes Diergardt), którego ściany pokryte są korą dębu korkowego (sprowadzonego z Portugalii).
Rajd jest też doskonałą okazją do podziwiana piękna przyrody, słynnych drzewostanów sosny rychtalskiej. Trasa rychtalska przebiega w sąsiedztwie najwyższego wzniesienia w powiecie ostrowskim „Winna Góra” (199 m n.p.m). Doskonałym miejscem do odpoczynku jest zespół starych, eutroficznych 300 hektarowych stawów możdżanowskich.
Wstęp bezpłatny, a na każdego uczestnika Rajdu czekać będzie gorący napój i ciasto.Ponadto możliwość zakupu ciepłego posiłku.
Aktualności wydarzenia można śledzić także na facebookowym profilu Rajdu Hajstra Nadleśnictwa Antonin
Rajd Hajstra jest jedną z imprez w ramach Dni Karpia w Dolinie Baryczy (których organizatorem jest Stowarzyszenie Partnerstwo dla Doliny Baryczy).
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz