DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

IV liga piłkarska na start. Trener Konstanciak odpowiada hejterom [WIDEO]

Kibice piłkarscy z naszego regionu zacierają ręce, bowiem już w ten weekend wracają rozgrywki IV ligi. Beniaminek, czyli Towarzystwo Piłkarskie Ostrovia 1909 zagra z innym nowicjuszem, czyli Wiarą Lecha, wzmocnioną byłymi zawodnikami ekstraklasowej drużyny z Poznania. Centra natomiast zmierzy się w sobotę z Huraganem Pobiedziska – ekipą, z którą w poprzednim sezonie przegrali dwukrotnie. Pogoń Łobżenica będzie natomiast rywalem spadkowicza z III ligi – Jaroty Jarocin.

Towarzystwo Piłkarskie Ostrovia 1909 w kapitalnym stylu zaprezentowało się w ostatnim sezonie V ligi, pewnie wygrywając rozgrywki, uzyskując awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W sobotę po dwóch latach przerwy znów zagra na boiskach IV ligi. Rywalem będzie inny beniaminek, czyli Wiara Lecha. Drużyna wspierana przez kibiców Kolejorza, o którym Ostrovia wie niewiele, poza tym, że grają w niej byli piłkarze ekstraklasowej drużyny z Poznania.

Ostrovia przystępuje do nowego sezonu osłabiona. Z drużyny odeszło trzech podstawowych piłkarzy, do zespołu dołączył natomiast Dawid Przybyszewski, którego forma także może być małą niewiadomą. Kibolski Klub Sportowy Wiara Lecha, bo tak brzmi pełna nazwa najbliższego rywala biało-czerwonych to przede wszystkim Błażej Telichowski, Serhiej Krywiec i Jakub Wilk, niegdyś podstawowi piłkarze Kolejorza.

W zupełnie innej sytuacji jest drugi z ostrowskich zespołów, czyli Centra 1946. To czwartoligowy klub z czołówki, który w ostatnim sezonie długo liczył się w walce o awans do III ligi. Na inauguracje zagrają z Huraganem Pobiedziska.

W poprzednich rozgrywkach Centra dwukrotnie przegrała z Huraganem. W listopadzie 2022 roku rywal zwyciężył na własnym boisku 2:0. W rewanżu górą był także Huragan, tym razem 3:1. Centra ostatni raz wygrał z drużyną z Pobiedzisk w październiku 2021 roku.

Spotkanie Ostrovii z Wiarą Lecha w sobotę na stadionie miejskim od godziny 17. Zapowiada się widowisko nie tylko na boisku. Swój przyjazd na to spotkanie zapowiedzieli kibice Kolejorza. Będzie się działo. Centra zagra również w sobotę, ale swój mecz rozpocznie godzinę wcześniej. Ciekawie zapowiada się mecz w Łobżenicy. To tam zagra spadkowicz z III ligi, czyli Jarota Jarocin.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz