Inwestycje na drogach w powiecie jarocińskim

0
Trwają prace na drogach powiatu jarocińskiego. Od niedawna mieszkańcy Mieszkowa mogą korzystać z wyremontowanej ulicy Dworcowej. Jeszcze rok natomiast poczekają cykliści na koniec budowy drogi dla rowerów na trasie Jarocin – Żerków. Już jest skończona połowa tej inwestycji i trwają pracę nad drugą jej częścią.

Gładko jak po maśle – tak właśnie jedzie się po niedawno oddanej do użytku ulicy Dworcowej w Mieszkowie. To droga powiatowa, której kilometrowy odcinek został wyremontowany. – To droga o dużym natężeniu ruchu, a stan jej nawierzchni był już bardzo zły – mówi Wiesław Ratajczak, główny specjalista do spraw drogownictwa w powiecie jarocińskim.

W ramach prac, które trwały ponad pół roku, na drodze położono asfalt, wydzielono dwumetrową drogę dla rowerów, przebudowano chodnik i przejście dla pieszych, wymieniono kratki ściekowe. – Mieszkańcom zależało na remoncie i ze względów komunikacyjnych, i bezpieczeństwa – mówi starosta powiatu jarocińskiego Lidia Czechak.

Powiatowa droga została otwarta w lipcu. Na remont, który wyniósł blisko 2 mln zł, złożyli się: powiat i gmina Jarocin, pozyskano też pieniądze z zewnątrz.

To nie koniec inwestycji na powiatowych drogach. Rozpoczął się trzeci etap budowy drogi dla rowerów na odcinku Wilkowyja – Żerków. Odcinek wyniesie blisko 5 km i jest częścią około 10- kilometrowej drogi dla rowerów łączącej Jarocin z Żerkowem. W sumie wybudowano już jej pierwszy i drugi etap, czyli niemal połowę. Na trasie DDR-u znalazł się też przystanek dla cyklistów czy punkt napraw jednośladów

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick