Interdyscyplinarne ratownictwo medyczne. Konferencja w ostrowskim n-klubie

0
Ratownictwo medyczne to specjalizacja, która czerpie chyba ze wszystkich dziedzin medycyny. Nigdy nie wiadomo, jaki pacjent i z jakimi dolegliwościami zjawi się na Szpitalnym Oddziale ratunkowym, bądź kto uległ wypadkowi. Dlatego ratownicy medyczni muszą znać się na wszystkim i przewidywać nieprzewidywalne. O tym właśnie była nowa na Konferencji Naukowej „Interdyscyplinarnie o medycynie ratunkowej”, która odbyła się dzisiaj w ostrowskim n-klubie.

Jak postępować kiedy na miejscu wypadku nie ma jeszcze żadnych służb? Co zrobić w przypadku zdarzenia masowego? – to tylko niektóre z kwestii poruszanych podczas konferencji „Interdyscyplinarnie o medycynie ratunkowej”. Spotkanie skierowane jest dla wszystkich osób zainteresowanych, które chcą się rozwijać i powtórzyć sobie pewne rzeczy, bo wszyscy pracownicy medyczni w toku edukacji gdzieś już to mieli – mówi Wojciech Kaźmierczak, lekarz stażysta, przedstawiciel Studenckiego Koła Naukowego „Punkreas”, które obok ostrowskiego szpitala, jest organizatorem konferencji.

Mamy możliwość skonfrontowania naszej wiedzy z wiedzą innych osób, wymieniać się doświadczeniami. Nie każdy z nas był na miejscu wypadku, nie każdy miał okazję wykonywać pewne rzeczy. W obojętnie jakiej dziedzinie, lepiej uczyć się na cudzych błędach – stwierdza Wojciech Kornaszewski, który prowadził jeden z wykładów podczas konferencji, na co dzień ratownik medyczny.

Podczas konferencji omawiano takie tematy jak: leczenie przeciwbólowe w opiece przedszpitalnej, oparzenia i wstrząs u dzieci, ból brzucha- problem chirurgiczny, czy internistyczny oraz wiele innych kwestii.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick