DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Interdyscyplinarne ratownictwo medyczne. Konferencja w ostrowskim n-klubie

Jak postępować kiedy na miejscu wypadku nie ma jeszcze żadnych służb? Co zrobić w przypadku zdarzenia masowego? – to tylko niektóre z kwestii poruszanych podczas konferencji „Interdyscyplinarnie o medycynie ratunkowej”. Spotkanie skierowane jest dla wszystkich osób zainteresowanych, które chcą się rozwijać i powtórzyć sobie pewne rzeczy, bo wszyscy pracownicy medyczni w toku edukacji gdzieś już to mieli – mówi Wojciech Kaźmierczak, lekarz stażysta, przedstawiciel Studenckiego Koła Naukowego „Punkreas”, które obok ostrowskiego szpitala, jest organizatorem konferencji.

Mamy możliwość skonfrontowania naszej wiedzy z wiedzą innych osób, wymieniać się doświadczeniami. Nie każdy z nas był na miejscu wypadku, nie każdy miał okazję wykonywać pewne rzeczy. W obojętnie jakiej dziedzinie, lepiej uczyć się na cudzych błędach – stwierdza Wojciech Kornaszewski, który prowadził jeden z wykładów podczas konferencji, na co dzień ratownik medyczny.

Podczas konferencji omawiano takie tematy jak: leczenie przeciwbólowe w opiece przedszpitalnej, oparzenia i wstrząs u dzieci, ból brzucha- problem chirurgiczny, czy internistyczny oraz wiele innych kwestii.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz